מליאת הכנסת
צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

"גוף האשה אינו חפץ": אושר החוק לאיסור צריכת זנות

לפי החוק יוטל קנס של 2,000 שקלים על צרכני זנות, ומי שיתפס פעם נוספת יוכפל הקנס נגדו. בנוסף בית המשפט יוכל להגדיל את הקנס עד לסכום של 75 אלף שקלים. שקד: "גוף האשה אינו חפץ הניתן לכל המרבה במחיר"
ורד פלמן
31 בדצמבר 2018
14:44

החוק לאיסור צריכת זנות עבר היום (שני) בקריאה שנייה ושלישית בכנסת. לפי החוק, שייכנס לתוקף בעוד שנה וחצי, מי שייתפס צורך זנות ייקנס ב-2,000 שקלים. אם הוא יחזור על כך הקנס יוכפל. כמו כן, יש אפשרות להגיש נגדו כתב אישום בבית משפט וקנה עד גובה של כ-75 אלף שקלים. 34 ח"כים הצביעו בעד החוק ולא היו מתנגדים או נמנעים.

ההצעה קובעת איסור פלילי על צריכת מעשה זנות ואיסור על הימצאות במקום המשמש למעשי זנות, במטרה לצרוך אותם. הצעת החוק גובשה בעקבות המלצות של הוועדה הבין-משרדית לבחינת כלים לצמצום תופעת הזנות, בראשות מנכ"לית משרד המשפטים.


שרת המשפטים, איילת שקד מסרה בתגובה לאישור החוק: "צריכת זנות היא מעשה פסול מוסרית שפוגע קשות במעמד האשה. גוף האשה אינו חפץ הניתן לכל המרבה במחיר. בחוק חשוב זה המדינה מתנערת באופן מובהק ממעשה פסול זה. אני מודה לחברתי למפלגה, ח"כ שולי מועלם, על תמיכתה והובלתה את הנושא בכנסת".

יו"ר ועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות, ח"כ עליזה לביא, הגיבה לאישור החוק ומסרה כי "זהו אחד החוקים הבולטים שהכנסת הצליחה להביא לשעת רצון של הממשלה. זה רגע מרגש שבו אנחנו אומרים משהו לילדים שלנו. אני שמחה שלאחר עבודה של עשור ובשנים האחרונות הגענו לרגע הזה שמביא את הזעקה של הרבה נשים. החוק יכנס לתוקף עוד שנה וחצי, שנה וחצי של עבודה גם השיקומית וגם החינוכית".

תגיות:
זנות