יאיר לפיד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לפיד תקף את דברי נתניהו: "פשיטת רגל מוסרית"

ח"כים ופוליטיקאים הגיבו לדברי ראש הממשלה שלא יפרוש אם יוגש נגדו כתב אישום. לפיד: "הוכחה שהוא איבד את הבלמים". ברק: "מופע בכיינות של החשוד מבלפור". גילה גמליאל: "אתם יודעים שלנצח בבחירות לא תצליחו"
זאב קם
31 בדצמבר 2018
21:13
עודכן ב 22:06

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הערב (שני) כי לא יתפטר אם יוגש נגדו כתב אישום. יו"ר סיעת יש עתיד, יאיר לפיד, אמר שמדובר בפשיטת רגל ערכית. לדבריו, "זאת הוכחה לכך שהוא איבד את הבלמים, והדבר היחיד שמעסיק אותו היא להינצל מתיקיו הפליליים ולא טובת המדינה".

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק הגיב בחשבון הטוויטר שלו וצייץ: "מופע בכיינות של החשוד מבלפור בריו. שום ספין או שקר לא יסתיר את הפניקה. הוא מפחד. לפתע כולם מתחילים להבין שהמלך עירום. כשייחשפו העובדות על עומק השחיתות - גם בימין, לא רק בשמאל ובמרכז יתנערו מהאיש וממעשיו".


ב"ימין החדש" הגיבו לדברי נתניהו נגדם כי הם עלולים לרסק את הימין ומסרו: "לא ניגרר למתקפות של ראש הממשלה נגדנו. אנחנו מחזירים את המנדטים שעזבו את הליכוד מללכת לגוש השמאל של גנץ, לפיד ואורלי לוי, ומציעים לראש הממשלה להצטרף אלינו במשימה זו".


השרה גילה גמליאל הגיבה בחשבון הטוויטר שלה וצייצה: "אני רואה את ההיסטריה של עמיתי בשמאל מכך שראש הממשלה הצהיר שלא יתפטר גם אם יהיה כתב אישום. האמת אני קצת מבולבלת. יום אחד אתם אומרים שתנצחו בבחירות, יום אחד אתם בונים שרק כתב אישום יפיל את נתניהו. כנראה שגם אתם יודעים שבבחירות לא תצליחו".

גם יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, הגיב לנאום נתניהו, וכתב בציוץ בטוויטר: "עצוב לראות את רה"מ מתפתל ומזיע מול המצלמה כדי להסביר את חקירותיו. ב-2019 אני אשנה את סדר העדיפויות - נטפל בחיי האזרחים במדינה במקום להצטלם בצורה מביכה על חוף ים בברזיל בזמן שמערכת הבריאות קורסת ויוקר המחייה מרקיע שחקים".