איילת שקד

חשיפה: השיחה בין השרה שקד לאימו של חשוד בטרור יהודי

בהקלטות מתוך שיחת הטלפון שפורסמו בחדשות הערב, ניתן לשמוע את שרת המשפטים אומרת לאמו של הקטין העצור כי שוחחה עם פרקליט המדינה בעניין: "הוא וידא שפרקליטת המחוז עוקבת אחרי זה באופן אישי וגם מדווחת לו". השיחה בין השתיים הגיעה על רקע הפגנת פעילי ימין מול ביתה של שקד השבוע
כרמל דנגור
03 בינואר 2019
20:11

שרת המשפטים איילת שקד שוחחה בטלפון עם אמו של אחד הקטינים שנעצרו השבוע בחשד למעורבות בפרשת הטרור היהודי החדשה - כך נחשף הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. בהקלטות מתוך השיחה, שנערכה בעת הדיון בבית המשפט המחוזי בלוד בעניינם של הקטינים החשודים, ניתן לשמוע את השרה אומרת לאם ששוחחה פעמיים עם פרקליט המדינה שי ניצן בנושא. השיחה בין השתיים הגיעה על רקע הפגנת פעילי ימין מול ביתה של שקד השבוע.


"את יכולה להביא את ניצן אלייך ולדרוש ממנו שהילדים שלנו יראו עורך דין", אמרה אמו של העצור, והוסיפה תחינה: "השרה שקד, זה הבן שלי. הוא לא ראה עורך דין, אני מתחננת".

"דיברתי עם פרקליט המדינה פעמיים, העברתי לו את הנקודה ואת הזעקה", השיבה שרת המשפטים והבהירה כי אינה יכולה להתערב בחקירה. "פרקליט המדינה וידא שפרקליטת המחוז עוקבת אחרי זה באופן אישי, וגם מדווחת לו. שמנו על זה זרקור והם מודעים לזה היטב". עוד הוסיפה שקד כי לפי בדיקה שערכה - גם על מחבלים פלסטינים נאסר לפגוש עורך דין.

"לכי תדפקי בבקשה בשבילי על השולחן. בשבילי. בשבילי", ביקשה האם. השרה השיבה: "אני מבטיחה שאדבר עם ניצן עוד היום, בסדר? רק תהיו חזקים, ועדכנו אותי אם יש בשורות טובות מחר".

מוקדם יותר היום קבע בית המשפט המחוזי מרכז בלוד כי שלושת החשודים בחקירת הטרור היהודי ייפגשו לראשונה עם עורכי דינם לכל המאוחר במוצאי שבת בשעה 22:00 בלילה - כמעט שבוע מיום מעצרם. שלושת הקטינים נעצרו בתחילת השבוע, בחשד למעורבות בפרשה שנחקרת בידי החטיבה היהודית בשב"כ והמשטרה, ופרטיה אסורים בפרסום.

הוריהם של העצורים הביעו חשש לאורך השבוע מפני האמצעים ששב"כ עלול להפעיל, לטענתם, כלפי ילדיהם כדי להוציא הודאה.בשב"כ דחו את טענותיהם של הורי הנערים העצורים ועורכי דינם, ואמרו כי הם מקבלים את כל הזכויות שהם זכאים להן על פי חוק. לדברי השב"כ, הטענות על מניעת זכויותיהם של הנחקרים בניגוד לדין משוללות כל יסוד ומטרתן, בין השאר, להסיט את הדיון מהחשדות שבגללם נעצרו לחקירה.