פינוי עמונה

אלוף פיקוד מרכז הודיע מראש להנהגת עמונה על מועד הפינוי

לאחר הודעתו של נדב פדן, הזעיקו בהנהגת המאחז את מאות הנערים שהתעמתו הבוקר עם כוחות הביטחון. דובר צה"ל: התקיים שיח עם ראשי המועצות כדי לאפשר פינוי מרצון של המבנים
רועי שרון
03 בינואר 2019
20:50

אלוף פיקוד מרכז נדב פדן הודיע מראש אתמול (רביעי) להנהגת עמונה על מועד הפינוי - כך פורסם הערב בחדשות הערב בכאן 11. בתגובה, הזעיקו בהנהגת המאחז את מאות הנערים שהתעמתו הבוקר במשך שלוש שעות עם כוחות הביטחון.

דובר צה"ל הסביר שכדי לאפשר פינוי מרצון של המבנים, התקיים שיח עם ראשי המועצות. לדבריו, בצה"ל התריעו כי אם המבנים לא יפונו תוך פרק זמן מוגדר - כוחות הבטחון יפעלו לפנותם בכוח.


בעימותים שפרצו הבוקר בין צעירים לבין כוחות הביטחון במאחז שבבנימין, נפצעו קל לפחות שישה שוטרים ושלושה נערים. כוחות מג"ב הגיעו למקום כדי לפנות שני קראוונים, שהוצבו לפני כשלושה שבועות לאחר שהתושבים טענו כי רכשו כחוק את האדמות. כ-200 נערים התבצרו בקראוונים, הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר השוטרים.

בתוך כך ב"החדשות" דווח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לעצור את הפינוי אך יועצו הצבאי תא"ל אבי בלוט העביר את ההוראה לצבא מאוחר מדי. בשל כך, ייפגש מחר הרמטכ"ל גדי איזנקוט בהנחיית ראש הממשלה עם תא"ל בלוט.