מנדלבליט ונתניהו

"כאחרון העבריינים": תגובות סוערות לעימות נתניהו-מנדלבליט

יחימוביץ' הגיבה על דברי נתניהו שטען כי לא ניתן לזמנו לשימוע אם ההליך לא יסתיים עד הבחירות: "דברים אלימים של מי שמסובך בפלילים". לפיד טען כי אם אכן לא היה כלום, על רה"מ לדרוש ממנדלבליט לפרסם את מסקנותיו בהקדם. לבני: "מיישר קו עם מתפרעי עמונה במתקפה על שלטון החוק"
חן ביאר
03 בינואר 2019
20:47
עודכן ב 23:08

תגובות סוערות באופוזיציה בעקבות העימות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הערב (חמישי). יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' שיתפה בחשבון הטוויטר שלה את הסרטון שפרסם ראש הממשלה, וכתבה: "דבריך האלימים די דומים למה שהיה אומר כל אדם במצבך, המסובך קשות בפלילים. הסכנה החמורה לגורלה של המדינה היא שאתה מחזיק בכוח לרסק את מוסדות שלטון החוק בבחינת תמות נפשי עם פלישתים. אלה לא פלישתים נתניהו, אלה אזרחי מדינת ישראל".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות


יו"ר התנועה ציפי לבני כתבה כי "נתניהו מיישר קו עם מתפרעי עמונה במתקפה של שלטון החוק. הגיע הזמן שיתמודד עם העובדות במקום להתבכיין ולהסית ציבור שלם נגד גורמי אכיפת החוק". יו"ר סיעתה, יואל חסון, כתב: "החשוד נתניהו מתבלבל, אין בישראל חבר מושבעים. גורמי אכיפת החוק ייקבעו אם אתה אשם, אתה לא מעל החוק, לא תוכל לקבוע את לוח הזמנים להעמדתך לדין".


יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, אמר כי אם נתניהו בטוח שאין כלום - עליו לדרוש ממנדלבליט לפרסם את מסקנותיו במהירות המירבית. "נתניהו מתנהג כאחרון העבריינים", כתבה ח"כ רויטל סויד ממפלגת העבודה. "אלמלא היה מדובר בראש ממשלה שנהנה מחסינות, עוד הערב הוא היה מזומן לחקירה על איומים וניסיון לשבש מהלכי משפט". 


בסרטון שפרסם הערב ברשתות החברתיות, אמר ראש הממשלה: "במשך שנים מפעילים מפגיני השמאל והתקשורת לחץ ביריוני ובלתי אנושי על היועץ המשפטי לממשלה כדי שיגיש נגדי כתב אישום בכל מקרה, גם כשאין כלום. הלחץ הזה מגיע לשיאו ממש בימים אלו. הם מנסים לכפות על היועץ להתערב התערבות גסה בבחירות על ידי הזמנתי לשימוע. כשידוע מראש שלא ניתן לסיים את השימוע עד הבחירות".


היועץ המשפטי לממשלה אמר לכאן חדשות לאחר הכנס השנתי של העמותה למשפט ציבורי בחיפה: "מה שקורה לא משנה כלום, אנחנו עובדים מקצועית. ונקבל החלטה הכי מקצועית שיש. רק הראיות מדברות. ננסה לעבוד כמה שיותר מהר, לא על חשבון המקצועיות. לחץ? זה לא רלבנטי. לא מרגיש שום דבר. עובדים מקצועית ונקבל את ההחלטה  הכי מהר שאפשר".