היועמ"ש מנדלבליט ונתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במרכז קמפיין נתניהו: למנוע זימון לשימוע לפני הבחירות

רה"מ פרסם סרטון בפייסבוק שלו בו מתח ביקורת על האפשרות שיוגש נגדו כתב אישום: "לא מתחילים בשימוע לפני הבחירות אם לא מסיימים את השימוע עד הבחירות"
מיכאל שמש
05 בינואר 2019
22:35

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחוש להיאבק באפשרות שיוגש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע לפני הבחירות, ומתכוון לקדם את הנושא במרכז קמפיין הליכוד בבחירות. הערב פרסם נתניהו סרטון בדף הפייסבוק שלו בו מתח ביקורת על האפשרות שיוגש נגדו כתב אישום, ואמר: "לא מתחילים בשימוע לפני הבחירות אם לא מסיימים את השימוע עד הבחירות".


אמש פורסם לראשונה בחדשות השבוע בכאן 11 כי פרקליט המדינה שי ניצן תומך בהגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בעבירות שוחד ומרמה, ובכך מאמץ את המלצות פרקליטות מיסוי וכלכלה. בשלב זה תומך ניצן בהגשת כתב אישום על שוחד בתיקי נתניהו-מוזס ובזק-וואלה – המכונים 2000 ו-4000.

בתיק 1000, תיק טובות ההנאה, תומך פרקליט המדינה באישום במרמה והפרת אמונים. מתחת לפני השטח קיים מתח גדול על רקע חשש שיהיו מי שינסו להשפיע על עמדתו של ניצן, שעוד לא פרסם רשמית את חוות דעתו, וישכנעו אותו לקבור את תיק 2000 – המוצק ביותר מכל התיקים. הראיות בתיק מוקלטות מפי שני גיבורי העסקה – מו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס ונתניהו.

השבוע פורסם כי יש התקדמות מהירה מהצפוי בדיונים אצל היועץ המשפטי לממשלה על תיקי נתניהו. במשרד המשפטים מתחזקת ההערכה כי ההחלטה בנוגע לשאלה אם להגיש כתבי אישום תתקבל כמה שבועות לפני הבחירות.