המהנדס אורן ורשבסקי שהורשע בגרימת מות הילה בצלאלי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המהנדס שגרם למות הילה בצלאלי בהר הרצל יישא 9 חודשי מאסר

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את הערעור שהגיש יוסי ורשבסקי, והחמיר את עונשו שעמד על 400 שעות שירות לתועלת הציבור. ורשבסקי שוקל לבקש לערער לעליון. אמה של בצלאלי: "בית המשפט עשה צדק"
ורד פלמן
06 בינואר 2019
09:29

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום (ראשון) את הערעור שהגיש אורן ורשבסקי, המהנדס שהורשע בגרימת מותה של הילה בצלאלי בקריסת גשר התאורה בהר הרצל ב-2012. במקום 400 שעות שירות לתועלת הציבור שהוטלו עליו, ורשבסקי יישא עונש מאסר בפועל של תשעה חודשים. בעקבות הפסיקה, המהנדס שוקל לבקש להגיש ערעור נוסף, הפעם לבית המשפט העליון.

אמה של בצלאלי, סיגלית, אמרה בתגובה להחמרת עונש: "אני חושבת שאולי זה עונש לא מספיק ומזערי, אבל זה עונש של צדק. האדם הזה היה חייב לשבת בכלא. לא היה לי רגע אחד שחששתי שזה לא מה שיהיה. הייתי בטוחה שידחו את הערעור שלו ויקבלו את של הפרקליטות". היא הוסיפה: "היום בית המשפט עשה את הצדק". על האפשרות שיפנה לעליון אמרה: "אשמח שיגיש ערעור, כי אני בטוחה שהוא יקבל עוד יותר מזה".

עורך הדין אורון שוורץ, סנגורו של ורשבסקי: "האסון השאיר אחריו משפחה מרוסקת וגם נאשמים מרוסקים. צריך לזכור שבאסון כזה אין באמת אנשים רעים וכדרכם של אסונות זו טרגדיה. במידת הצורך נמשיך ונאתגר את פסק הדין בבית המשפט העליון. העונש איננו חורג מאמות המידה של עונשים של גרימת מוות ברשלנות".


הפסיקה היום הייתה הן בנוגע לערעור שהגיש ורשבסקי עצמו והן בערעור שהגישה המדינה על קלות עונשו. הוא טען כי בית משפט השלום בירושלים שגה כשהרשיע אותו בגרימת מוות ברשלנות, וכי הגורמים האחראים להקמת הגשר ועמדו גם כן לדין הסתירו ממנו נתונים קריטיים, שלא אפשרו לו לבצע את עבודתו כראוי.


הגשת הערעור של ורשבסקי פורסמה בכאן רשת ב בחודש ספטמבר האחרון, כחודשיים אחרי שנידון ל-400 שעות שירות לתועלת הציבור – גזר דין מקל, החורג ממתחם הענישה המקובל. עורך דינו של המהנדס, אורון שוורץ, אמר אז כי הוא אינו מערער על העונש שנגזר עליו, משום שהוא מוכן לשאת בו כחלק משיקומו ועבור תרומה לקהילה. אמה של הילה, סיגלית בצלאלי, אמרה לכאן חדשות כי היא המומה מהגשת הערעור. 

מלבד ורשבסקי, בסוף חודש יוני שעבר גזר בית משפט השלום בירושלים ארבעה חודשי עבודות שירות על יועץ הבטיחות יצחק צוקר, שהורשע אף הוא בגרימת מותה של בצלאלי. בנוסף, הוטל עליו לשלם פיצוי של 4,500 שקלים לעזבונה של בצלאלי.