הטרקטורון שנשדד

האלימות בדרום: בדואים שדדו ביריות חייל וחיילת

השניים טיילו על טרקטורון בשמורת פורה. השודדים ירו בכיוונם באקדח ולקחו מהם את הטרקטורון ואת מכשירי הטלפון שלהם. החיילת: "זה יכול היה להסתיים בהרוג"
אסף פוזיילוב
06 בינואר 2019
11:58

חייל וחייל שטיילו בשמורת פורה בדרום ביום שישי נשדדו ביריות אקדח והטרקטורון ומכשירי הטלפון הסלולריים שלהם נגנבו מהם. השניים, זוג חברים, טיילו כששני צעירים בדואים במכונית עצרו אותם, והחלו לשאול שאלות על הטרקטורון שברשותם.  

האזינו לחיילת שנשדדה ביריות אקדח , מספרת על רגעי האימה:

אחרי שנענו המשיכו השניים לעקוב אחרי החיילים. כשעצר הזוג לצפות על האזור התנפל עליהם אחד השודדים עם אקדח כשהוא רעול פנים. הוא ירה באוויר ודרש שיניעו את הטרקטורון ויתנו לו את הטלפונים שלהם. כשהתמהמהו ירה על האדמה, מרחק מטר מרגלו של החייל. השניים ניסו לבקש מהשודד שיניע בעצמו את הטרקטורון כדי שידיו יהיו עסוקות, אבל הוא לא נענה. כל אותה העת נצמד אחד השודדים לחייל עם האקדח טעון. לבסוף גנבו השניים את הטרקטורון שעלה יותר מחמישים אלף שקלים ואת מכשירי הטלפון.

בעל החווה הסמוכה שעבר במקום זמן קצר לאחר במקרה חילץ את בני הזוג. האיש, מתנדב במג"ב, ביקש להזעיק באותו רגע מסוק, אך לא קיבל לכך אישור. המשטרה סגרה את הכבישים ומאוחר יותר הועלה מסוק לאוויר, אך זה היה מאוחר מדי והשודדים החמושים נמלטו. 

החיילת סיפרה לכאן חדשות כי היא וחברה מצויים בטראומה, אינם ישנים ועדיין בחרדה. היא שחזרה את האירוע ואמרה כי "זה יכול היה להסתיים בפציעה של אחד מאתנו או שנינו או הרוג". מדובר בעליית מדרגה באלימות בשטחים הפתוחים. עד כה היו ניסיונות לשדידת רכבים בידי רעולי פנים, אבל לא לאור יום או ביריות. שני בעלי חוות באזור שמורת הטבע אמרו לאחר המקרה כי בכל סוף שבוע מגיעים צעירים בדואים ונוהגים בפראות, מסכנים את המטיילים, הורסים שדות ומשאירים אשפה. "התרענו שוב ושוב שתהיה עליית מדרגה, וכך אכן קרה, ויקרה עוד".

תגיות:
בדואים