הדגל שאותר

שב"כ: דגל ישראל עם צלב קרס נמצא במעצרים בפרשת הטרור היהודי

שירות הביטחון הכללי אישר את חשיפת כאן חדשות. בנוסף נמצא על הדגל כיתוב: "מוות לציונים". חמשת פעילי הימין שחיללו שבת ונסעו לרחלים, נחקרו במשטרה
כרמל דנגור ומשה שטיינמץ
06 בינואר 2019
20:00

שירות הביטחון הכללי אישר הערב (ראשון) את הפרסום בכאן חדשות משבוע שעבר, לפיו במהלך המעצרים שבוצעו בפרשת הטרור היהודי נמצא והוחרם דגל ישראל ועליו ציור של צלב קרס וכתובת "מוות לציונים". בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי חמשת פעילי הימין שחיללו שבת ונסעו לתדרך בישיבת פרי הארץ ברחלים שעות בודדות אחרי האירוע - נחקרו במשטרה לאחר מכן בחשד לשיבוש הליכי חקירה.עוד פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי אנשי שב"כ הגיעו לישיבה בה לומדים החשודים בשבת בשש בבוקר שלאחר התקרית בה הנערים חשודים, ואמרו לאחד הרבנים כי הגיעו במסגרת חקירה אך ישובו בצאת השבת. כשהם שבו לישיבה בצאת השבת הם גילו כי פעילי ימין כבר הגיעו לישיבה כדי לתדרך את הנערים לקראת חקירה.

מוקדם יותר הותר לפרסום כי בימים האחרונים נעצרו כמה נערים יהודים החשודים במעורבות בפיגוע זריקת האבנים שבו נהרגה עאישה ראבי, פלסטינית תושבת בדיא ואם לתשעה, במהלך נסיעה סמוך לצומת תפוח בחודש אוקטובר. החשודים נעצרו לאחרונה במסגרת פרשת הטרור היהודי, בחשד לעבירות טרור חמורות ובכללן רצח.עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את אחד מהחשודים, אמר בתגובה להודעת שב"כ, המאשרת את איתור הדגל עם צלב קרס אצל החשודים: "כששב"כ בלחץ כל הדרכים כשרות. נשמע ספינים נגד החשודים שהם אנטי ציונים. מדובר בילדים טובים. אני זוכר כיצד שתלו את אבישי רביב שהניף שלטי אס-אס והכתים ציבור שלם".

עורך הדין חי הבר מארגון חוננו, שגם מייצג את אחד מהחשודים אמר מוקדם יותר היום כי "יש כאן זריקת קוביה של השב"כ. מנסים להפעיל מניפולציות. באיומים אי אפשר להצליח וחבל שהשב"כ לא מנסה לרגע לעצור ולראות אם יש לו ראיות באמת. זה יהיה מילה של קטין שנעצר אל מול חוקר".

בהמשך לידיעה ששדרנו ביום 6.1.2019 ברצוננו להבהיר כי רבש"צ היישוב רחלים אינו חשוד במחיקת סרטונים הקשורים לחקירת רצח עאישה אראבי. בסמוך לאירוע הרבש"צ הוזמן למסור עדות במסגרתה נשאל על אמצעי האבטחה בישוב וזאת מתוקף תפקידו.