יירוט רקטה מעזה ע"י כיפת ברזל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כיפת ברזל יירטה רקטה שנורתה מעזה, צה"ל תקף בתגובה

באשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון נשמעו אזעקות. דובר צה"ל מסר כי מטוסי קרב ומסוק תקפו יעדי טרור של חמאס בצפון הרצועה. השר כץ לכאן רשת ב: "חמאס צריך להפנים שאם זה ידרדר – נפעל"
כרמלה מנשה ואיציק זוארץ
07 בינואר 2019
06:21
עודכן ב 06:52

מערכת כיפת ברזל יירטה הלילה (שני) רקטה ששוגרה מרצועת עזה לישראל. בעיר אשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון נשמעו אזעקות. דובר צה"ל מסר כי מטוסי קרב ומסוק תקפו יעדי טרור של חמאס בצפון הרצועה.

"התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור שבוצע מוקדם יותר הלילה לעבר שטח ישראל. צה״ל רואה בארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה. צה״ל ימשיך להגן על אזרחי מדינת ישראל ונחוש לפעול נגד כל פעולת טרור מרצועת עזה", נמסר בהודעת הדובר.

השר ישראל כ"ץ אמר הבוקר בריאיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי "ישראל צריכה לשמור על ההרתעה שלה וחמאס צריך להפנים שאם זה ידרדר – נפעל". השר ציין כי הכרה אמריקנית בגולן תהיה מסר ברור לאיראן ולאסד – "לא רק שאינכם מתקדמים מול ישראל, אתם נסוגים". השר הדגיש כי "זה מסר שהתוקפנות לא משתלמת".

שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן כתב בתגובה לירי אל ישראל: "ביד אחת ממשלת ישראל מאכילה את החמאס וביד השנייה עושה נו נו נו. אין מדיניות עקבית, אין ראייה לעתיד ואין נכונות לגדוע את הטרור החמאסי. אין יוזמה, בקושי מגיבים. גם אוכלים דגים מסריחים וגם מגורשים מהעיר".

אתמול תקפו מסוקי צה"ל שתי מטרות של חמאס ברצועה בתגובה לאשכול של עשרות בלוני נפץ שנחת במועצת שדות נגב. בהודעת דובר צה"ל נאמר: "מסוקי קרב של צה"ל תקפו שתי עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה בתגובה למטען שחובר לבלונים ושוגר באמצעות טיסן משטח רצועת עזה לשטח ישראל מוקדם יותר היום. חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה. צה"ל ימשיך לפעול להגנת אזרחי ישראל וכנגד טרור משטח הרצועה".

ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן אמר בעקבות התקיפה: ״תגובת צה״ל להפרחת מטען הנפץ הבוקר בשדות נגב היתה הכרחית. חמאס מותח את החבל ו״בודק״ את מדיניות ההכלה והאיפוק של ישראל. הפרחת מטעני הנפץ מרצועת עזה הן בגדר עליית מדרגה. אין הבדל בין מטעני נפץ מחוברים לבלונים לבין ירי טילים. אנחנו מצפים וסומכים על הממשלה ומערכת הביטחון שידעו להשיב את השקט לאזור״.

לפני כשבוע וחצי נורתה פצצת מרגמה מעזה לעבר ישראל, ונחתה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב מבלי לגרום לנפגעים. זהו השיגור הראשון מהרצועה לישראל מאז סבב הלחימה ברצועה בחודש שעבר. בתגובה, צה"ל הודיע כי מסוק קרב תקף עמדה של חמאס בדרום רצועת עזה.