הפגנות הגדר בעזה

חמאס מאיים: ישראל תישא בתוצאות של דחיית העברת הכסף הקטרי

דובר הארגון הגיב להחלטה לדחות את הכנסת הכסף לרצועת עזה בעקבות ההסלמה בדרום: "ישראל לא עושה לנו טובה. נמשיך בצעדות עד לשבירת המצור"
נורית יוחנן
07 בינואר 2019
15:19

דובר חמאס, עבד אל-לטיף א-קאנוע, הגיב היום (שני) על דחיית העברת הכסף הקטרי לרצועה ואמר: "ישראל לא עושה טובה שהיא מספקת את זכויותנו הגזולות, נמשיך בצעדות השיבה עד שנשבור את המצור". עוד הוסיף כי על המתווכים לחייב את ישראל לקיים את ההסכמים ולבצע את מה שנשאר מהם. "ישראל היא שתשא בתוצאות של הפרת ההבטחה", כתב בחשבון הטוויטר שלו.

מוקדם יותר היום פורסם כי בשל ההסלמה בגבול הרצועה ביממה האחרונה, הוחלט לדחות את הכנסת הכסף הקטרי. בלשכת ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו לא התייחסו לפרטים.

הלילה יירטה מערכת כיפת ברזל רקטה ששוגרה מרצועת עזה לישראל. בעיר אשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון נשמעו אזעקות. דובר צה"ל מסר כי מטוסי קרב ומסוק תקפו יעדי טרור של חמאס בצפון הרצועה.

"התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור שבוצע מוקדם יותר הלילה לעבר שטח ישראל. צה״ל רואה בארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה. צה״ל ימשיך להגן על אזרחי מדינת ישראל ונחוש לפעול נגד כל פעולת טרור מרצועת עזה", נמסר בהודעת הדובר.