בנימין נתניהו
צילום: פלאש 90

נתניהו: "דרשתי לקיים עימות עם עדי המדינה וסורבתי"

ראש הממשלה מסר הצהרה במעונו: "מוכן לעימות בשידור חי. מה יש להם להסתיר? לי אין כלום". משרד המשפטים: כל פעולות החקירה בוצעו באופן מקצועי מתוך חתירה להגיע לאמת
יואב קרקובסקי
07 בינואר 2019
20:00
עודכן ב 20:24

ראש הממשלה בנימין נתניהו סיפר היום (שני) כי דרש במהלך חקירותיו לקיים עימות עם עדי המדינה בפרשיות המתנהלות נגדו אך סורב. נתניהו אמר את הדברים בהצהרה שמסר במעונו בירושלים. לדברי ראש הממשלה: "בימים האחרונים הייתה סערה ציבורית ואני רוצה להבהיר. מערכת המשפט היא אחת מיסודות הדמוקרטיה. אבל יש שופטים בירושלים. אני טוען שלהזמין אותי לשימוע לפני הבחירות זה חוסר צדק. זו אינה מתקפה על שלטון החוק. זו טענה לגיטימית. אבל הערב אוכיח עד כמה החקירה נגדי מוטה".


נתניהו המשיך ואמר: "הערב אני חושף שדרשתי עימות במהלך החקירות עם עדי המדינה. רציתי להגיד להם את האמת. דרשתי פעמיים את העימות אך סורבתי. מדוע סורבתי? מה יש להם להסתיר? לי אין מה להסתיר. אני חוזר על הדרישה לעימות עם עדי המדינה. מצידי שיהיה בשידור חי. אני בטוח בצדקתי. גם לראש ממשלה מגיע הליך הוגן".

בשלב זה ראש הממשלה עבר למתקפה על האופוזיציה: "אם כבר קובעים לראשונה בהיסטוריה שסיקור חיובי הוא שוחד - איך לא חוקרים את יאיר לפיד, שנפגש עשרות פעמים עם נוני מוזס בדירת מסתור בסביון ואח"כ מחק את תיעוד הפגישות הללו, ודאג לכך שכל סיעתו תצביע בעד החוק לסגירת ישראל היום?". ראש הממשלה סיכם: "על מה הם מדברים כשהם מדברים על שוחד? על כסף, על מעטפות? הם מדברים על תקשורת אוהדת. אני - האישיות הציבורית הכי מושמצת בתקשורת בתולדות המדינה - אני קיבלתי תקשורת אוהדת. איזה אבסורד. ההאשמה הזאת היא פשוט בדיחה".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

במערכת אכיפת החוק הודפים את דברי נתניהו 

גורמים מעורים בחקירה אומרים כי בניגוד לטענות ראש הממשלה, בזמנו לא דרש עימות וסורב, אלא העלה אפשרות לערוך עימות, לאחר שיתייעץ עם עורכי דינו.


ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "כל פעולות החקירה שבוצעו בתיקי החקירה הנוגעים לראש הממשלה נעשו באופן מקצועי ויסודי בליווי פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) ובפיקוחם  של פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, והכל עפ"י שיקולים מקצועיים של ניהול חקירה וחתירה לחקר האמת בלבד. אין זה ראוי שרשויות אכיפת החוק תתייחסנה לפעולות החקירה ולפרטי העדויות בתקשורת, ודאי לא בשלב זה . משכך, אין בדעתנו להתייחס לגופם של דברים. בחינת ממצאי החקירה מתבצעת כעת בידי היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה ואנשי צוותם במסגרת תהליך עבודה סדור ומקצועי, שאיננו מתנהל ולא אמור להתנהל באמצעי התקשורת".

הצטרפו לשידור החי