רומן זדורוב

רצח תאיר ראדה: השערה שנמצאה בזירה נשלחה לבדיקה באוסטריה

השערה, שנשלחה לבדיקה במימון המדינה, תיבדק על ידי מומחה עולמי שצפוי להכריע האם ישנו סיכוי כי היא שייכת לא.ח, כפי שטוענת ההגנה. שערות נוספות מהזירה נבדקות בארץ
תמר אלמוג
09 בינואר 2019
21:17

השערה שנמצאה בזירת הרצח של תאיר ראדה נשלחה השבוע לבדיקה במעבדה באוסטריה במימון המדינה, כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. מומחה עולמי צפוי להכריע האם ישנו סיכוי שהשערה שייכת לא.ח, כפי שטוענת ההגנה. שערות נוספות מהזירה נבדקות בארץ.

לפי הבדיקה שהוצגה על ידי ההגנה, השערה שאורכה 0.8 ס"מ ונמצאה על גופתה של ראדה, שייכת לא.ח, בן זוגה לשעבר של א.ק, שטען שהיא התוודתה בפניו שהיא הרוצחת וכי לבשה את בגדיו בזמן הרצח. מנגד טענה הפרקליטות כי את השערה ניתן לקשר לעוד עשרות אלפי אנשים אחרים.


"הממצא החדש מאשר את מה שמסרתי למשטרה לפני שש שנים", אמר א.ח לאחר הפרסום על מציאת השערה. "מסרתי עדות מפורטת לפיה א.ק לבשה את בגדיי ביום הרצח כדי להסוות את זהותה. לטענתו, א.ק נכנסה לבית הספר כשהיא "נראית כמו בן" ושמה תחבושת על חזה.

עניין השערות שנמצאו על גופתה של תאיר ראדה עלה לדיון במהלך המשפט, אך השופטים קבעו כי ממצא זה אינו מכריע בכל הנוגע לבירור נסיבות הפרשה וכי ניתן להרשיע את זדורוב בביצוע הרצח גם ללא הכרעה חד משמעית בעניין זה.