חפש
Languages
שרון קל אור
צילום: רז אליספור

אחותה קפצה אל מותה לאחר שנים בדיכאון: "זו מחלה לכל דבר"

שרון קל אור מדברת על ההתמודדות עם הדיכאון של אחותה ורגשות האשם: "היא התאבדה כי היא רצתה להפסיק את הסבל, אני בחרתי בחיים"
קולות מכאן
10 בינואר 2019
22:05

אחותה של שרון קל אור סבלה מדיכאון קשה, לאחר שנים של התמודדות עם המחלה קפצה אל מותה. תהליך האבל היה ארוך וכלל רגשות אשם. כעת היא ניצבת עם מסר חשוב: "דיכאון זו מחלה לכל דבר ועניין, עשינו כל מה שיכולנו, ולא יכולנו לעזור". 

קל אור מתארת את ההתמודדות עם רגשות האשם: "דיכאון זו מחלה שמשפיעה על הגוף והנפש. אחד הדברים שאני שומעת מאנשים שבני משפחתם התאבדו זה ייסורי המצפון, זו התחושה הזאת ש-'איך לא מנענו, איך לא עצרנו את זה?'. נורא חשוב לי להגיד - אני לא שומעת האשמה עצמית אצל אנשים שאיבדו מישהו שחולה בסרטן, יודעים שיש פה מחלה קשה ולפעמים היא לוקחת חיים. כשמלווים אדם שהמחלה שלו נפשית והגוף נראה בסדר, התחושה היא אחרת, ולקח לי זמן להפנים ולהבין שזו מחלה, שקצרה ידי מלהושיע. אחד הדברים שעזרו לי להתאושש זו השלמה עם העובדה שעשינו כל מה שיכולנו, ולא יכולנו".

על החלטת אחותה להתאבד הוסיפה קל אור: "אני זוכרת שהבנתי בתוך עצמי שאני לא מסכימה עם הצעד שהיא עשתה, בשום פנים לא מעודדת אנשים לנקוט בצעד כזה, אבל הבנתי שאין לי ברירה אלא לכבד את הצעד הזה. אין לי ברירה אלא להבין שכנראה הכאב היה גדול מדי ולא היתה לה ברירה. אני זוכרת שבחרתי בחיים, בחרתי להמשיך לחיות ולשמוח ולאהוב את החיים האלה, ולחוש בכל רגע את התקווה שקיבלתי כמתנה נדירה שלא לכל אחד יש. היום, כשאני מדברת עם אנשים שחוו התאבדות של בני משפחה, אחד הדברים שאני אומרת להם זה - תרשו לעצמכם לחזור לחיים בעצמכם".