נתניהו ונשיא צ'אד אידריס דבי, ארכיון

פרסום ראשון: נתניהו יטוס לביקור בצ’אד לפני הבחירות

ראש הממשלה יטוס לביקור ראשון במדינה, כחלק מהכרזה על חידוש היחסים בין המדינות. זאת בהמשך לביקורו בישראל של נשיא המדינה המוסלמית אידריס דבי
גילי כהן
10 בינואר 2019
20:35

פרסום ראשון: ראש הממשלה בנימין נתניהו יטוס לביקור ראשון בצ'אד - עוד לפני הבחירות. ביקור נתניהו בצ'אד יהיה חלק מהכרזה על חידוש היחסים בין המדינות. זאת בהמשך לביקורו בישראל של נשיא המדינה המוסלמית אידריס דבי.

 


בסוף חודש נובמבר ביקר דבי בישראל. במסיבת העיתונאים שקיימו שני המנהיגים אז אמר נתניהו כי "אנחנו רוצים להרחיב את היחסים בכל התחומים. מאבק בטרור, לתת לאנשינו מה שמגיע להם, ביטחון, מזון, מים, תרופות".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות


דבי אמר לנתניהו בהצהרתו: "אני רוצה להביע את שמחתי על הגעתי למדינתכם היפה. זה ביקור ראשון של מנהיג מצ'אד בישראל, שאפשר להגדירו כביקור היסטורי. הביקור הזה יאפשר לנו לפתוח דף חדש, דרך חדשה ביחסים בינינו. אני מדבר על פיתוח של מכלול האינטרסים של שתי המדינות. זוהי הזדמנות לבטא את ההערכה העמוקה שלי למעשים שאתה עושה לקירוב בין המדינות". 

"היחסים בין מדינותינו נותקו ב-1972 בנסיבות היסטוריות מיוחדות, אך לא בודדו היחסים בין המדינות באופן מלא, וגם אם לא היו מגעים במישור דיפלומטי גבוה, היחסים נמשכו כל העת", המשיך דבי. "בנקודת מבט זו, כל האופציות של שיתוף פעולה פתוחות, בוודאי באינטרסים המשותפים לשתי המדינות. כמובן שחידוש היחסים בינינו שאני אישית רוצה בהם, זה לא דבר שיכול להעלים את הבעיה הפלסטינית".