חפש
Languages
נועה דהרי גבצו

"המנהלת החליטה לעשות עליי חרם - זה צילק לי את הנפש"

נועה למדה בבית ספר חרדי והופתעה לגלות שמנהלת בית הספר כינסה את בנות הכיתה ואסרה עליהן להיות איתה בקשר, משום שהיא דיברה עם בנים. היא מתמודדת עם הטראומה עד היום ומספרת: "במשך חודשיים הייתי בודדה לגמרי" | קולות מכאן
קולות מכאן
05 בפברואר 2019
18:20

נועה דהרי גבצו גילתה בת ה-25 עדיין מתמודדת עם הצלקות הנפשיות בעקבות החלטת המנהלת בתיכון החרדי בו למדה לפתוח נגדה בחרם. היא סיפרה לכאן חדשות על התקופה הקשה ואומרת: "היא דיברה עם כל בנות הכיתה שלי וביקשה מהן לא לשוחח איתי. במשך חודשיים הייתי בודדה לגמרי, בודדה לחלוטין. שכבתי במיטה ופשוט לא היה לי מה לעשות".

נועה אומרת כי החלטת המנהלת התקבלה בגלל שבכיתה י' היא התחילה לדבר עם בנים ובהנהלה "לא אהבו את זה בכלל, בלשון המעטה". אך לדבריה, "אם אני לא עומדת בתקנון בית הספר – זה מובן לסלק אותי. אבל היא בעצם עשתה עליי חרם. היא לקחה את ההורים שלי לשיחה וסיפרה להם דברים, פשוט גרמה להם לעוול נוראי. המקרה שלי צילק אותי, צילק לי את הנפש".

"אני היום מלמדת בכיתה י', באותו גיל שבו נפגעתי", ממשיכה נועה. "אני רואה כמה הגיל הזה חשוב, כמה החברה חשובה בגיל הזה, כמה זה גיל של התפתחות, של למידה. זה לא הגיוני דווקא בגיל הזה לכבות לי את האור, להגיד לי תישארי בחדר, אין לך אף אחד".

מנהלת בית הספר מסרה בתגובה: "לא היה חרם ולא הייתה שום כוונה לעשות דבר כזה. נועה לא נכחה באותו זמן ולא יודעת מה קרה. ייתכן שמישהו רצה להרע לה ואמר לה שזה מה שהיה, או שתלמידה ניפחה את הסיפור והציגה אותו בצורה כזו. בשום מצב לא אגיד דבר כזה על תלמידה. מעולם לא פניתי למנהלי בתי ספר אחרים בבקשה לא לקבל אותה".

"נועה הוצאה מבית הספר - זה תהליך מאוד לא נעים. אנו בית ספר חרדי עם תקנון התנהגות, אבל אנחנו מוציאים מבית הספר במקרים נדירים ורק בלית ברירה", הוסיפה המנהלת. "המקרה המדובר אילץ אותנו לעשות מעשה. בזמן אמת ההורים שלה הבינו זאת, וגם נועה הבינה שהיא לא מתאימה ולא ביקשה להישאר. כואב לי להרגיש שנועה עדיין מסתובבת עם הרגשות האלה. אם היא זועקת ככה כנראה שהיא באמת נפגעה. אשמח לדבר איתה פנים אל פנים, להסביר לה מה קרה ולתת לה תחושה טובה".