חפש
Languages
מעצר, אילוסטרציה
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

מחמת הספק: זוכה הנאשם ברצח אביתר קייטץ' בעפולה

בית המשפט החליט לזכות צעיר מעפולה, שנאשם ברצח שאירע לפני כשנתיים. גופתו של קייטץ', בן ה-56, נמצאה מוטלת על הכביש, ולאחר שפונה מהמקום התברר כי נדקר למוות. לטענת המשטרה, מדובר בטעות בזיהוי
אורלי אלקלעי
11 בפברואר 2019
11:14

בית המשפט המחוזי בנצרת זיכה היום (שני) צעיר מעפולה שהואשם ברצח אביתר קייטץ', בן 56, לפני שנתיים בעיר. בהודעת בית המשפט נמסר כי הצעיר, שהיה קטין בזמן המעשה, זוכה מחמת הספק.

המקרה התרחש בשנת 2016. גופתו של קייטץ' נמצאה מוטלת על כביש סמוך לאופניו בעפולה. בתחילה סברה המשטרה כי מדובר בתאונה, אך לאחר מכן התברר כי הוא נדקר בפלג גופו העליון. לטענת המשטרה הרצח היה "טעות בזיהוי".

מעצרו של הנאשם הוארך לאחר מעצרו כמה פעמים, ולאחר ששוחרר למעצר בית כתב השופט כי "אין להקל ראש בכך שהודאתו במעשה חולצה על ידי מדובבים, תוך השמעת איומים כלפיו".

לאחר הגשת כתב האישום לפני כשנתיים תהה סנגורו עו"ד זוהר ארבל: "איך בשעת לילה מאוחרת המשטרה מכניסה קטין עם שני מדובבים בגירים, שמפעילים עליו לחץ ואיומים, כדי לקבל ממנו סיפור שקרי?".

מפרקליטות מחוז צפון נמסר: "כתב האישום הוגש על סמך הודאתו של הנאשם בפני מדובבים, וכן ראיות נוספות, המחזקות את ההודאה וכוללות סרטון בו נצפה הנאשם בזירת הרצח, פלטי תקשורת ועדויות. המחלוקת העיקרית בתיק הינה סביב הודאתו של הנאשם בפני המדובבים שבמסגרתה הודה הנאשם בביצוע עבירות הרצח וההצתה. בית המשפט פסל את הודאתו של הנאשם בפני המדובבים, וקבע כי היה מקום לתיעוד חזותי של תרגיל החקירה על מנת להתרשם מנסיבות הודאתו של הנאשם. 

"יחד עם זאת, קבע בית המשפט בהכרעת הדין כי הנאשם לא הותיר רושם של אדם מהימן ואמין ואף תשובותיו מעוררות סימני שאלה. לאור פסילת ההודאה קבע בית המשפט כי אין במכלול הראיות הנוספות בתיק כדי לבסס הרשעה, וזיכה את הקטין מחמת הספק. הפרקליטות תלמד את הכרעת הדין ותשקול הגשת ערעור. לעת הזו, טרם התקבלה החלטה להתיר פרסום הכרעת הדין".