חפש
Languages
ערפאת ארפאעיה - החשוד ברצח אורי אנסבכר

מעצר החשוד ברצח אורי אנסבכר הוארך ב-10 ימים

אנסבכר נרצחה ביום חמישי באזור ירושלים. השב"כ קבע אמש כי הרצח בוצע ממניע לאומני. סגנית השר חוטובלי: "לצערי הרב לקח יותר מדי זמן עד שהגדירו אותו כפיגוע"
יערה שפירא
11 בפברואר 2019
14:22

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שני) את מעצרו של ערפאת ערפאעיה, החשוד ברצח אורי אנסבכר, בעשרה ימים. ערפאעיה, בן 29 תושב חברון, נלכד ביום שישי סמוך למסגד באל-בירה, סמוך לרמאללה. בזמן המעצר התפתחו עימותים במקום עם כוחות הביטחון.


סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי אמרה בצאתה מניחום אבלים בבית משפחת אנסבכר בתקוע: "חשבון הנפש הלאומי צריך להיות על כתפי הממשלה. למרות שהפיגוע הזה הוא חלק מהפיגועים הלאומניים שידעה מדינת ישראל, לצערי הרב לקח יותר מיד זמן עד שהגדירו אותו כפיגוע".

אמש קבע שירות הביטחון הכללי (שב"כ) כי הרצח בוצע ממניע לאומני. בהודעת השב"כ נמסר כי הקביעה לגבי המניע מאחורי הרצח עולה מחקירתו של החשוד. עוד נמסר מהשב"כ כי "במהלך חקירתו שיחזר ערפאעיה את הרצח בפני החוקרים והמשטרה וקשר עצמו באופן מובהק למקרה". 

אתמול בלילה כוחות צה"ל מיפו את ביתו של ערפאעיה, ונבחנת האפשרות שהוא ייהרס. החשוד ברצח שהה בישראל באופן בלתי חוקי. שלשום פרסם שב"כ פרטים מהחקירה, שמהם עולה כי ביום חמישי בבוקר ארפאעיה יצא מביתו בחברון כשברשותו סכין, ועשה את דרכו לכפר בית ג'אלה. הוא צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי, תקף אותה ורצח אותה.

במוצאי שבת התקיימו בירושלים ובתל אביב הפגנות בעקבות הרצח של אורי אנסבכר. כ-150 בני אדם חסמו את אזור הכניסה לירושלים ואילו בתל אביב הפגינו כ-150 בני אדם בכיכר רבין. בהפגנות קראו המוחים: "העם דורש נקמה" ו"דם יהודי אינו הפקר".

לפני ההפגנות אמרה אימה של אורי, נעמה אנסבכר: "רוע לקח אותה מאיתנו. אני מתפללת שאורי תיתן לנו כוח להמשיך להאמין בטוב": נעמה אנסבכר, אימה של אורי שנרצחה ביום חמישי האחרון ביער באזור ירושלים, דיברה הערב (שבת) עם כלי התקשורת סמוך לבית המשפחה בתקוע, וסיפרה על בתה. "השירות שלה חיבר את שתי האהבות הכי גדולות: אהבה לאדם ואהבה לאדמה", אמרה האם.