חפש
Languages
בית חולים
צילום: פלאש 90

הפתעה? 81% מהישראלים מרוצים מהטיפול בבתי החולים

כך עולה מסקר חווית המטופל שערך משרד הבריאות. 88% השיבו כי קיבלו יחס מכובד במהלך הטיפול. עם זאת, 78% בלבד היו מרוצים מהתנאים הסביבתיים בבתי החולים
קטי דור
12 בפברואר 2019
06:00

81% מאזרחי ישראל  שבעי רצון מהטיפול שהם מקבלים בבתי החולים בארץ, כך עולה מסקר חווית המטופל שערך משרד הבריאות ומתפרסם הבוקר (שלישי). בסקר רואיינו 11 אלף מטופלים ב-26 בתי חולים במחלקות השונות. בין היתר רואיינו חולים שאושפזו במחלקות כירורגיות, פנימיות, שיקום, פסיכיאטריה, ילדים ומחלקת יולדות.  

הסקר כלל 40 שאלות על רצף הטיפול, על היעילות, על היחס ,על התנאים הסביבתיים ועל מתן מידע למטופל. עוד עולה מן הסקר כי למרות  הכאוס השורר בחורף בבתי החולים  88% מהנשאלים חשים כי הם מטופלים בצורה טובה ויש אליהם יחס של כבוד. עם זאת 78% בלבד מרוצים מהתנאים הסביבתיים בבתי החולים ורק 75% ממשתתפי הסקר ימליצו לחבריהם על רבלת טיפול בבתי החולים.

בתי החולים שזכו לציונים הגבוהים ביותר בסקר חווית המטופל הם: בני ציון, כרמל, מעייני הישועה ובית החולים הסקוטי. מן הנתונים עולה כי 85% מהנשאלים היו שבעי רצון מהטיפול בבתי החולים האלה. בתי החולים שזכו לציון  הנמוך ביותר הם: לניאדו ואסף הרופא בהם רק 75% מהמטופלים היו שבעי רצון מהטיפול שקיבלו.

המחלקות הפנימיות זכו לציונים הנמוכים ביותר במדד שביעות הרצון הכללית. בעוד שהמחלקות האחרות קיבלו ציון של 83% במדד שביעות הרצון הכללית, הפנימיות הסתפקו ב-73% בלבד. מן התוצאות עולה עוד כי ישנו שיפור בנתוני שביעות הרצון ביחס לנתונים שנתקבלו בקרב דומה לפני שנה ושנתיים.