חפש
Languages
התאונה בכביש 443

התאונה בכביש 443: לנהג האוטובוס יש 29 הרשעות תעבורה קודמות

פרסום ראשון: נהג האוטובוס, שנחקר היום בחשד לגרימת מוות ברשלנות, הורשע בהסדר טיעון לפני ארבע שנים בחציית קו הפרדה רצוף ואי חגירת חגורת בטיחות. הוא זכה לעונש מקל בשל קשיים ראייתיים בתיק. בחברת "קווים" שבה הועסק לא ידעו על ההרשעה
רועי ינובסקי
12 בפברואר 2019
20:20

לנהג האוטובוס של חברת "קווים" שהיה מעורב בתאונה בכביש 443 שבה נהרגו שתי נשים, היו לפחות 29 הרשעות תעבורה קודמות - כך פורסם לראשונה הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. הנהג נחקר היום בחשד לגרימת מוות ברשלנות. גם נהג הרכב שעצר בצד הכביש נחקר בחשד שהיה בין אלו שגרמו לתאונה.


ביולי 2015 הורשע הנהג בחציית קו הפרדה רצוף לאחר שביצע עקיפה מסוכנת. הוא הועמד לדין בבית משפט השלום בפתח תקווה בגין אותה עבירה, וכן בגין אי-חגירת חגורת בטיחות במקרה אחר. תחילה הכחיש שביצע עקיפה מסוכנת, אך כמה חודשים מפתיחת המשפט - הגיע להסדר טיעון שבמסגרתו קיבל עונש מקל: שלושה חודשי שלילה על תנאי למשך שלוש שנים, וקנס כספי. לטענת התביעה, הם הסכימו לתנאים אלו בשל קשיים ראייתיים בתיק.

בחברת "קווים" שבה הועסק לא ידעו על ההרשעה, ככל הנראה מאחר שבוצעה ברכב פרטי ועבירות מסוג זה לא מדווחות באופן אוטומטי. התוצאה - הנהג עבד בחברה שלוש שנים תחת עונש שלילה על תנאי, מבלי שהחברה יודעת על כך דבר.

חברת "קווים" מסרה בתגובה: "למן קליטת העובד בחברה - החל מחודש אוקטובר 2014 - ולפי ממצאי החברה, לא ידוע לחברה על הרשעות תעבורתיות המיוחסות לנהג. במהלך תקופת העסקתו בחברה, עבר הנהג הדרכות והכשרות שונות, לרבות הדרכות בטיחות, נהיגת קיץ, חורף ונהיגה נכונה. יש לציין כי בעת ביקור פצועים שערך מנכ"ל קווים בבתי החולים ביום האירוע, תיארו בפניו מספר נוסעים את נהיגתו הזהירה ביום האירוע תוך ציון כי המקרה אינו ארע באשמת הנהג, חלקם העידו מתוך היכרותם על סמך נסיעות קבועות עם הנהג, וחלקם אף הביעו נכונות להעיד לטובת הנהג במידת הצורך".

ביום ראשון עבר הנהג תשאול ראשוני על האירועים שקדמו לתאונה הקשה. התחזקה ההערכה כי האוטובוס התנגש ברכב של כונן "איחוד הצלה" שעצר בשטח הפרדה בכביש כדי לסייע לנפגעים בתאונת דרכים אחרת שהתרחשה בנתיב ההפוך. האוטובוס התנגש בו, התהפך, גלש לתעלה – ופגע במעקה הבטיחות. מלבד ההרוגות, נפצעו עוד כ-40 בני אדם.

אחד מנוסעי האוטובוס, שנפצע באורח בינוני, שיתף את בן משפחתו באירועים שקדמו להתנגשות והאשים את הנהג בנסיעה פרועה. "הוא סיפר לי שהנהג נסע כמו משוגע", אמר בן המשפחה לכאן חדשות.