בית הקברות שבו חוללו הקברים
צילום: Google Street View

האנטישמיות מרימה שוב ראש: 80 קברים יהודיים חוללו בצרפת

האירוע מצטרף לשורה של אירועים אנטישמיים במדינה בזמן האחרון, שבעקבותיהם צפויה להתקיים הערב הפגנת מחאה בפריז - שזכתה לתמיכת נשיא צרפת עמנואל מקרון
סוכנויות הידיעות
19 בפברואר 2019
14:06

כ-80 קברים יהודים הושחתו לפנות בוקר (שלישי) בכפר בחבל הריין התחתון שבצפון מזרח צרפת, כך הודיעו הרשויות במדינה. לטענת בכיר בכפר קאצנהיים, הסמוך לגבול עם גרמניה, על חלק מהקברים רוססו צלבי קרס. האירוע מצטרף לשורה של אירועים אנטישמיים במדינה בזמן האחרון, בעקבותיהם צפויה להתקיים הערב הפגנה בפריז ובעיר נוספות נגד האנטישמיות. האירוע הוא יוזמה של ארגון גג יהודי וזכה לתמיכת מפלגות בולטות, בניהן זו של נשיא צרפת עמנואל מקרון.

מקרון עצמו צפוי להגיע לאתר הזיכרון לשואה בפריז יחד עם נשיאי בתי המחוקקים, הסנאט והאסיפה הלאומית. מנגד, מקרון הביע התנגדות לענישה של גינויים אנטי-ציוניים לפי חוק האנטישמיות הנוכחי במדינה.

ציור רחוב לזכרה של ניצולת השואה הפילוסופית סימון וייל הושחת:


שלשום הותקף מילולית הפילוסוף היהודי צרפתי אלן פינקלקרוט. במהלך הפגנות האפודים הצהובים בפריז, נשמעו לעברו הקריאות "ציוני מסריח" ו"לך לתל אביב".
בשיחה עם כאן חדשות הוא השמיע הסבר מעניין להתקפה עליו. "האנטישמיות של המאה ה-21 היא לא גזענית, היא אנטי-גזענית. אנחנו היהודים נתפסים כגזענים כי אכפת לנו מישראל. לפי התפיסה הזו ישראל מואשמת בפשעים נגד האנושות. ישראל מואשמת שהיא עושה לפלסטינים מה שהיהודים ספגו מהגרמנים במלחמת העולם ה-2".