חפש
Languages
-

מנותקים: מתברר שהסמארטפון דווקא עוזר לבני נוער

סטנדאפיסט עם מאות אלפי צפיות ביוטיוב, דוגמנית שחיה מהאינסטגרם וצעיר שמעביר 12 שעות ביממה בפייסבוק, נאלצו להסתדר בלי הסמארטפון. איך הם נגמלו מההרגל ומה הייתה ההשפעה על הקשרים המשפחתיים שלהם?
אלון שרביט
10 במרץ 2019
22:42
עודכן ב 14 מרץ 23:27

לקחנו לשלושה משתמשים כבדים את הטלפון החכם ונתנו להם במקומו מכשיר פשוט, רק עם מצלמה. השלושה, סטנדאפיסט עם מאות אלפי צפיות ביוטיוב, דוגמנית שהאינסטגרם זו הפרנסה שלה ובן 74 שמעביר 12 שעות ביום בפייסבוק, נאלצו להתרגל למציאות החדשה. איך הם התמודדו?

פרק 1: מה קורה כשלוקחים את הסמארטפון לשבוע?

כולנו מכירים את הסיטואציה, שכל אחד מבני המשפחה שקוע בסמארטפון שלו ושיחה הופכת לאירוע נדיר. מחקרים מראים שהדפוס הזה מחליש מאד את הקשר עם ההורים המבוגרים, שלא גרים בבית. בפרק השני במנותקים בדקנו איך הפרידה מהטלפון החכם משפיעה על הקשרים המשפחתיים שלנו.

פרק 2: איך הטלפון הנייד משפיע על הקשרים המשפחתיים?

תנסו לחשוב על הדברים שאתם עושים עם הטלפון - יש פעולות פשוטות כמו חנייה, שבלי הטלפון הנייד לא ניתן לבצע. הנסיינים האמיצים ביזבזו זמן בסידורים כי לא הייתה להם את האפליקציה של הבנק, ונתקעו בדרך בפקקים כי לא היה להם וויז

פרק 3: מתשלום על חנייה ועד טיול בחו"ל – איך עושים את זה בלי הטלפון?

ההתמכרות של בני הנוער למשחק פורטנייט קשה יותר מהתלות של המבוגרים בסמארטפון - בגלל המרכיב החברתי: אתה משחק עם חברים, וניתוק מהמשחק פירושו במקרים רבים גם בידוד חברתי

פרק 4: "לא להיות בפורטנייט זה להיות בלי חברים": מה קרה לילד שהתנתק?

אבל, לא הכל נורא - כוכבת הרשת אור יעקב משתמשת ברשתות החברתיות כדי להעצים בני נוער ולהילחם בבריונות. לתחושות שלה לפיהם הרשתות מאפשרות תחושה של ביחד יש עכשיו גם ביסוס: מחקר ישראלי גילה שבני נוער לא מגלים תסמיני גמילה כשלוקחים להם את הסמארטפון, להיפך - הם מדווחים על הקלה.

פרק 5: יש גם יתרונות: איך הסמארטפון עוזר לבני נוער