האקתון אירוויזיון
צילום: בן אליעד

הוכרזו הפיינלסיטים לגמר האקתון האירוויזיון

אחרי 24 שעות של מרתון פיתוח קדחתני, 10 צוותים נבחרו לגמר הגדול שייערך בסוף חודש אפריל
כאן אירוויזיון
07 באפריל 2019
08:45

24 שעות של מרתון פיתוח מתיש ומתאגר הגיע לסיומן בשישי האחרון, כאשר הוכרזו שמותיהם של עשרת הצוותים שהעפילו לגמר הגדול של ה-Eurohack, האקתון האירוויזיון הראשון, שייערך בסוף חודש אפריל במרכז פרס לשלום ולחדשנות.

בבוקר יום חמישי הוזנק ה-האקתון הראשון בעולם המוקדש לתחרות הזמר במתחם מיקרוסופט ריאקטור בתל אביב. יותר ממאה מפתחים, מעצבים, מנהלי מוצר, יזמים ומעריצי אירוויזיון כאחד, שרצו להביא מהידע והטכנולוגיה של אומת הסטארט-אפ לתחרות הגדולה והנוצצת של אירופה.

הצוותים מציגים את הפיתוחים שלהם בפני צוות השופטים. צילום: בן אליעד

בפני הצוותים הוצבו שני אתגרים שעמדו במוקד ההאקתון: אתגר הנגשת האירוויזיון של כאן, לפיתוח טכנולוגיות להנגשת השידורים עבור אוכלוסיות המתמודדות עם מוגבלויות שונות, ואתגר החוויה של OGAE (מועדון המעריצים של האירוויזיון), לפיתוח מימד אינטרקטיבי חדשני עבור חווית הצפייה של שידורי האירוויזיון.

בחלוף 24 שעות הועמדו הפיתוחים של הצוותים המשתתפים, שמעבר להצגת המוצר שפיתחו, הדגימו את יכולותיו והסבירו כיצד הוא עומד באתגר שהוצב בפניהם במסגרת ההאקתון.

הצוותים מציגים את הפיתוחים שלהם בפני צוות השופטים. צילום: בן אליעד

אחרי שכל הצוותים הציגו את הפיתוחים והרעיונות שלהם, התכנסו השופטים בחדר הישיבות להכרעה  אחרונה על זהותם של הצוותים שיעפילו לגמר. צוות השופטים (בראשותו של דביר צנוע, מייסד Blee Hackathons, החברה המארגנת של ה-Eurohack) דירג את הצוותים על פי שלושה קריטריונים שהוצבו במסגרת ההאקתון  - רמת ההשפעה של הפיתוח ועד כמה הוא מיטיב עבור הצופים. רמת החדשנות הטכנולוגית הגלומה בפיתוחים החדשים. ורמת הכדאיות בכל מה שנוגע להפצה ונגישות של הפיתוחים המוצגים, גם מבחינה עסקית. אחרי דיון ארוך ומתיש, יצא עשן לבן מארובת מיקרוסופט ריאקטור, וכולם נקראו לגג המתחם, שם הוכרזו שמותיהם של עשרת הפיינליסטים של תחרות ההאקתון.

מתוך ישיבת השופטים המכרעת של האקתון האירוויזיון. צילום: בן אליעד

אלו הצוותים שנבחרו לעשיריית הגמר:

אתגר החוויה של OGAE

Pro Watchers - יישום המשלב פרשנויות ותגובות על הופעות האירוויזיון בזמן אמת.

Unique Real-ity - יצירת "חדרי צפייה" משותפים ואינטרקטיביים בהשתתפות צופים מכל העולם.

PyroHack - פיתוח "שכבה" אינטרקטיבית המציגה את צופי האירוויזיון על המסך לאורך השידור חי. 

Fireworks - אפליקציה המאפשרת לצופים לשתף תגובות ותחושות על התחרות באמצעות אימוג'יז.

Viewbix - פלטפורמה אינטרקטיבית המשלבת את שידורי האירוויזיון עם רשתות חברתיות ויישומונים בזמן אמת.

אתגר הנגישות של כאן

Carmel 6000-TA'AL - פיתוח מערכת הצבעה מיוחדת עבור צופים המתמודדים עם מוגבלות קוגניטיבית.

Shmueliz - שיפור חווית הצפייה המונגשת עבור צופים עם מגבלות ראייה באמצעות פקודות קוליות.

ZAZIM - יצירת פלטפורמה המאפשרת לתרגם אירועים על הבמה באמצעות הצגת אימוג'יז על המסך לטובת צופים עם מוגבלות קוגניטיבית.

Eurovision4All - שיפור חווית הצפייה המותאמת עבור צופים המתמודדים עם מוגבלות קוגניטיבית.

The Musketeers - פיתוח המציע חווית צפייה רב-חושית לצופים הסובלים מלקויות שמיעה.

צוות Pro-Watchers, אחד מעשרת הצוותים שהעפילו לגמר, יחד עם מיסדיי Blee Hackathons תומר וינשטיין (ראשון מימין) ודביר צנוע (ראשון משמאל). צילום: בן אליעד 

אז מה כעת מצפה לצוותים שעלו לגמר? אחרי שסיימו לפתח רעיון לכדי אב-טיפוס עבור ההצגה הראשונית, כעת הזמן להכין את המיצג לקראת המבחן האמיתי:  כשפניהם לגמר הגדול שיתקיים ב-29.4, יקבלו הפיינליסטים פרק זמן של כשלושה שבועות ללטש ולשייף את הפיתוח שלהם למוצר מוגמר ומוכן להצגה בפני צוות השופטים, שיכלול בכירים במחלקת הדיגיטל של "כאן", נציגים מטעם החברות השותפות בהאקתון וגם את יאן אולה סאנד, המפקח על תחרות האירוויזיון. הצוותים ינוקדו בפורמט האירוויזיון של 1-12 נקודות, ובסוף האירוע יוכרז המנצח.

הצוות שיגיע למקום הראשון יזכה בכרטיסים לגמר הגדול של אירוויזיון 2019, שייערך באקספו תל אביב ב-18 במאי. הצוותים שיגיעו למקום השני והשלישי יזכו בכרטיסים לחצאי הגמר, שייערכו ב-14 וב-16 במאי. כמו כן, הצוותים המנצחים יוזמנו לפגישות המשך עם איגוד השידור האירופי ותאגיד השידור "כאן" לבחינת פיילוט עם הפתרונות שפותחו במסגרת ההאקתון.

הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון בפייסבוק >> 

עוד אירוויזיון 2019 >>