חפש
Languages
צילום מסך

פנטהאוז מול הים או דירה שכורה: מי יותר מאושר?

טרנד המינימליזם, שמתנגד לתאוות הקניות הבלתי נגמרת, מרים את ראשו גם בישראל. בסדרת הכתבות "פחות הוא יותר" פגשנו את הבלוגרית שהפסיקה לקנות, את כוהנת סידור הבית - והאנשים שממשיכים לקנות במחשבה שחפצים יביאו להם אושר
אלון שרביט
21 באפריל 2019
21:50
עודכן ב 23 אפריל 22:58

עוד משקפיים ועוד חולצות, גם נעליים, רכב חדש, בית קפה עם חברה, ועוד ועוד. זריקות קטנות של אושר במנות גדולות של חבילות מהדודה מאמריקה שהפכה מזמן לסבא הסיני מעלי אקספרס. לאדם המערבי יש היום יותר ממה שרק חלמו עליו בני האצולה שכבשו חצי עולם. בארה"ב ויותר ויותר גם בישראל ישנה תנועה, המינימליזם, שמתנגדת לתאוות הקניות הבלתי נגמרת. הכירו את שרון, שמפעילה את דף הפייסבוק "האישה שהפסיקה לקנות", ואת מורן, שהביקור הכמעט יומיומי שלו בדואר הפך לצורך קיומי.

צפו בפרק הראשון בסדרה "פחות הוא יותר":

"הבית מבולגן, אתה לא מצליח לנשום טוב": שיטת מארי קונדו, כוהנת הסדר היפנית שסחפה את ארצות הברית ואת העולם המערבי, נשמעת פשוטה - סדר בארונות וזריקת חפצים שלא מסבים אושר. על שיטות ההרזיה של הבית ועמידה באתגרים כמו הגבלת הארון ל-37 פריטים או תלבושת אחידה בכל יום - גם למבוגרים.

צפו בפרק השני בסדרה "פחות הוא יותר":

טוני לוי, איש עסקים ישראלי שפועל ביפן, גר בפנטהאוז מול הים ונוהג בפורשה. שאלנו אותו בכנות אם החפצים - יוקרתיים ככל שיהיו - באמת מביאים לו אושר, והוא ענה תשובה מפתיעה.

צפו בפרק השלישי בסדרה "פחות הוא יותר":