חפש
Languages
חיות רשת | מיה זיו

חיות רשת | מיה זיו

מנהלת הסושיאל של "כאן" מגיעה לחיות רשת ומספרת על התנהגות הגולשים ברשת
מערכת כאן חינוכית
13 ביוני 2019
14:41

מאחורי השם

סרטונים ששוברים את הרשת, דיאלוגים משעשעים בפייסבוק, גאגים (Gag) על נושאים אקטואליים וממים קורעים מצחוק. הכירו את מיה זיו-סילבר, מנהלת הסושיאל והקריאייטיב במחלקת הדיגיטל של "כאן", שאחראית על כל הכיף הזה ועומדת מאחורי עמודי הפייסבוק המצליחים של תאגיד השידור הישראלי, ממש כאן.

לפני הכל - מה זה בכלל סושיאל?

תחום ה'סושיאל' נגזר מהמילה סוציאלי, כלומר חברתי, ומתייחס בעצם לכל פלטפורמות המדיה החברתית שקיימות היום שעוסקות בשיתוף תוכן גולשים – פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר, וואטסאפ, סנאפצ'אט, טלגרם, לינקדאין ועוד ועוד.

אז מה היא עושה ביום-יום?

מייצרת תוכן כיפי, חדשני ומרגש. מאיה מוציאה לפועל את כל סרטוני הרשת של 'כאן' בדיגיטל - מרמת הרעיון הראשוני, הקריאייטיב ועד שהוא מגיע לפיד שלכם. היא גם מנהלת את צוות אנשי התוכן של הרשתות החברתיות ב'כאן' ויודעת עלינו די הרבה, למשל - תוך כמה שניות רוב הגולשים מעבירים לסרטון הבא ואפילו כמה צופים בסרטונים ללא סאונד בכלל. 

 

לכולנו היו רגעים מביכים בקריירה. מה שלך?

"כשרק התחלנו להעלות פוסטים משעשעים יותר, העלינו פוסט שמשווה בין הסרטון המפורסם של מושיק גלמין ומשפחת נתניהו, לבין סצינות מתוך הקלאסיקה "קרובים קרובים". זו הייתה תקופת בחירות ונאלצנו להוריד את הפוסט כיוון שהוא היה סוג של תעמולה. זו הייתה פאשלה וננזפנו עליה אבל ככה גם ראיתי שאפשר להעלות בעמוד הומור על פוליטיקה ושאנשים צמאים לזה. בזמן המאוד קצר שהפוסט היה באוויר הוא עשה המון רעש ועניין".

רגע לפני סיום, תודו שלא ידעתם – 

"אני נמצאת ברשתות החברתיות רק למטרות עבודה. אין לי בכלל פרופילים פעילים".

<< לעמוד הקודם