צחי הנגבי
צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

צחי הנגבי: רה"מ לא טועה כשהוא מרגיש התנכלות, מתעללים בו

השר התייחס בכאן רשת ב לכך שלא מאפשרים לרה"מ תרומות למימון הוצאותיו המשפטיות. הוא הוסיף: "לא נותנים לו מטעמים שאין להם שום הצדקה". בנוגע למערכת המשפט בישראל אמר הנגבי: "יש צורך לאזן, צריך לגבש בדיאלוג עם הרשות השופטת ולא במחטף"
ירון דקל
13 ביוני 2019
09:25

השר צחי הנגבי התייחס הבוקר (חמישי) למאבק המשפטי של ראש הממשלה וטען שמתעללים בו בכך שלא מאפשרים לו לגייס תרומות למימון הוצאותיו המשפטיות. הוא הוסיף כי "ראש הממשלה מרגיש, ואני חושב שרבים מאיתנו חבריו ואוהביו, מרגישים שהוא לא טועה כשהוא מרגיש התנכלות".

האזינו לריאיון המלא עם צחי הנגבי: 

בריאיון לירון דקל בכאן רשת ב טען הנגבי: "הסיפור למשל של התרומות, זו התעללות. מתעללים באדם שמבקש שיתאפשר לו לממן את הגנתו המשפטית עתירת ההון, באמצעות תרומות מאנשים שאין להם עסקים בישראל ושכל התרומות האלה תהיינה מדווחות ושקופות. לא נותנים לו מטעמים שאין להם שום הצדקה".

"הדברים שאני שמעתי את נתניהו יוצא חוצץ כנגדם היו בעיקר הדלפות, החלטות מנהליות או הסיפור של השימוע. גם בעניין השימוע אני חייב לומר, אני זכיתי גם ללכת לשימוע, אנשי הפרקליטות באו בלב פתוח ובנפש חפצה ובשימוע למעשה הם מחקו את הכוונה להעמיד אותי לדין באיזו פרשה. לצוות ההגנה שלי ניתן די והותר זמן להיערך לשימוע, אני חושב שאם ראש הממשלה, מבקש עוד כמה שבועות אני מאמין שזה דבר שאפשר ללכת לקראתו". 


הוא התייחס לדבריו של שר המשפטים אמיר אוחנה, שאמר כי הוא מקווה שלא נגיע למצב שלא נקיים את פסיקות בג"ץ, והסביר כי "אנחנו מכירים אנשים בליכוד שהם רוצים לתקן את היעדר האיזון ביחסים בין הרשויות באופן מיליטנטי. יש צורך לאזן, צריך לגבש בדיאלוג עם הרשות השופטת, ולא במחטף. אני מאמין שזו גם עמדתו של ראש הממשלה".


בנוגע לסבב המינויים של שרי הליכוד אמר הנגבי: "אם יש שינויים בתפקוד המיניסטריאלי של שרי הליכוד אני מניח שאני אבקש תפקיד שאני אשמח לבצע. אני לא שמעתי על כך. אני מחפש דברים שלא הייתי. אני אמתין כמו כולנו ובינתיים אני אתמקד בדבר שהוא קצת יותר חשוב מהקידום שלי, שזה להגיע למצב שבבחירות הבאות אנשים לא יעשו את הטעות הזאת של להשליך 300 אלף קולות לפח". 

מטעם ועדת ההיתרים נמסר בתגובה לדברי הנגבי: "בניגוד לדברי השר, לא הובא לידיעת ועדת ההיתרים אפילו מקרה אחד שבו הותר לשר מכהן לממן הגנה משפטית באמצעות תרומות".