חפש
Languages
חיות רשת | איתי אשר

חיות רשת | איתי אשר

איתי אשר, יוצר ובמאי סדרת הרשת 'דוקותיים', מספר איך יוצרים סרטים דוקומנטריים ברשת באורך של כ-2 דקות בלבד
מערכת כאן חינוכית
19 ביוני 2019
15:44

מאחורי השם

סדרת הרשת המצליחה 'דוקותיים' מתעדת סיפורים של אנשים מגניבים – ליהי סליים, גיא TV, דוגמנית נשק, מוכר באוטו גלידה וגם קבוצה של סקייטריות ירושלמיות. מאחורי הפורמט עומד היוצר איתי אשר, במאי, עיתונאי וסופר, שמתעקש שיש מקום לדוקו איכותי גם בתוך הכאוס של הרשתות החברתיות.

לפני שהפך לכוכב רשת

במשך שנים שימש אשר ככתב הצבאי של עיתון "מעריב" ולימים התמנה לראש אגף החדשות בעיתון. משנסגר עיתון "מעריב עבר אשר לביים סדרת רשת לאתר "וואלה" ובהמשך התמנה לסגן העורך של האתר ולראש מערכת החדשות שלה. בין היתר, כתב אשר את הספר "ילדי הכאוס".

פעילות ברשת

עם הקמת תאגיד השידור הישראלי, כאן, היה איתי אשר מן הראשונים שהצטרפו לחטיבת הדיגיטל. הוא יצר מספר סדרות רשת שמיצבו את הדיגיטל של 'כאן' כחדשני ופורץ דרך, בהם: "דוקותיים", "ירושלמים", "כאן שיר", "its complicated" ו"המשמר המזרחי" עם שלומי חתוכה.

האם יש שאלה מתוך הריאיון שהיית עונה עליה אחרת?

"אני חושב שהשאלה הכי מורכבת בראיון הייתה איך אני בוחר על מי לעשות סרטון. אז יש לי כמה כללים". הוא מפרט, "הראשון הוא שאני לא עושה סרטון על מישהו שיש לו איש יחסי ציבור. הסיבה לכך היא שאני רוצה לתעד חיים של אנשים אמיתיים שצמחו מלמטה ולא כאלה שמערכת משומנת עומדת מאחוריהם ודוחפת אותם למעלה. הכלל השני הוא שחייב להיות איזה ייחוד מעניין או מעורר השראה באדם שאותו אצלם, אחרת הסרטון יהיה משעמם". "הכלל השלישי", הוא מוסיף, "הוא לתעד אנשים שעושים משהו כאן ועכשיו! ולא שיספרו על מה שעשו בעבר או מה שמתכננים לעשות בעתיד. וכמובן צריך שמה שהם עושים יצטלם באופן מעניין כדי שהסרטון שלי יהיה עשיר מבחינה ויזואלית ויוכל להתחרות באינספור הסרטונים בפיד שלכם".

לכולנו היו רגעי משבר בקריירה. מה שלך?

"עזבתי את מעריב אחרי 18 שנים של עבודה בעיתון. בתפקיד האחרון הייתי מנהל החדשות והבנתי אז שהפרינט מת. שאנשים לא יחזרו יותר לקנות עיתונים ושאני צריך לפנות לעולם החדש של יצירה דיגיטלית ברשתות החברתיות".

רגע לפני סיום, תודו שלא ידעתם –

"אני גולש גלים יותר מ-30 שנה. הגלישה היא האהבה הגדולה שלי. הים נותן לי השראה והאנרגיה שאני סופג מהגלים מניעה אותי בכל תחומי החיים".


<< לעמוד הקודם


תגיות:
איתי אשר