עירוני אשדוד

הכירו את קבוצות הליגה | מכבי עירוני אשדוד

אחרי שאוחדה עם היריבה העירונית והשנואה, המועדון המיתולוגי קם לתחייה על ידי האוהדים שחולמים להחזירה לימיה הטובים | כאן מכירים
מערכת כאן
27 ביוני 2019
12:27

אגודת מכבי אשדוד הוקמה בשנת 1961, וקבוצת הכדורגל של המועדון נרשמה לליגה ג' באותה שנה. ב-1980 עלתה לראשונה לליגה ב', ושנה מאוחר יותר התאחדה עם בית"ר אשדוד והפכה לקבוצה הראשונה בישראל שהוסיפה את המילה "עירוני" לשמה. בשנת 1993 העפילה מכבי עירוני אשדוד לראשונה לליגה הלאומית (אז הליגה הבכירה בישראל).

עם הקמתה של ליגת העל ב-1999, התאחדה המועדון עם היריבה העירונית הפועל אשדוד לקבוצה אחת שנקראה "מועדון ספורט אשדוד", תחת ניהולו של ג'קי בן זקן. המהלך התבצע על רקע מחאות של אוהדי מכבי עירוני, שהתנגדו לאיחוד עם היריבה השנואה. הקבוצה המאוחדת שיחקה לאורך רוב שנות פעילותה בליגת העל, אך אוהדיה הוותיקים של מכבי עירוני אשדוד לא שכחו את קבוצתם המקורית: בשנת 2015 החלה יוזמה להקמת מחודשת של המועדון כקבוצת ספורט בבעלות האוהדים, ובעונת 2015/2016 החלה מכבי עירוני אשדוד החדשה את פעילותה בליגה ג'.

יציע אוהדי מכבי עירוני אשדוד

אוהדי הקבוצה משמשים כחברי עמותה ושותפים לכל החלטה ניהולית ומקצועית, ואל האוהדים הוותיקים משנות ה-90 הצטרפו צעירים רבים שהתחברו לרעיון ההקמה המחודשת. הקבוצה החלה לטפס במעלה הליגות, וכיום היא משחקת בליגה א' כשאוהדיה שואפים להחזיר ימיה כקדם.

הסדרה עוקבת אחרי סיפורם של דורון אוחיון וליאת אפרתי, זוג נשוי ואוהדי הקבוצה. הוא אוהד פרוע ומושבע שסייע בהקמת הקבוצה המחודשת וחולם להחזיר את עירוני אשדוד לימיה הגדולים. היא מנסה להתמודד על תפקיד בחברת ההנהלה של המועדון וחולמת להיאבק באלימות בספורט.

ליגה ג' | הכירו את קבוצות הליגה

מכבי עירוני אשדוד | מכבי עירוני ציון שדרותבני מושירפה-ביאדהמ.ס בני ממב"ע הגולן