מ.ס. בני ממב״ע הגולן

הכירו את קבוצות הליגה | מ.ס. בני ממב״ע הגולן

היא מייצגת את ארבעת הכפרים הדרוזים בצפון רמת הגולן והפכה שנתיים בלבד לאחר הקמתה לסיפור סינדרלה מרגש | כאן מכירים
מערכת כאן
27 ביוני 2019
12:26

מ.ס בני ממב"ע הגולן והגליל הוקמה בשנת 2015 והיא מייצגת את ארבעת הכפרים הדרוזים השוכנים בצפון רמת הגולן, אשר ראשי התיבות שלהם יצרו את שם הקבוצה - מג'דל שמס, מסעדה, בוקעאתא ועין קנייא. על שם הקבוצה המקוצר אחראי אחד מעובדי ההתאחדות, אשר טען בעת רישומה כי שמה ארוך מדי. 

רבים מתושבי כפרים אלה רואים עצמם כסורים אשר חיים באדמה כבושה, ומוגדרים כתושבי קבע בגלל סירובם לקבל אזרחות ישראלית. במשך שנים רבות החרימו התושבים את ההתאחדות לכדורגל בישראל, והכדורגלנים שצמחו באזור נאלצו לנדוד לקבוצות אחרות, אך המאמן-שחקן ווג'די אלקיש החליט להקים לראשונה מועדון שמייצג את הכפרים הדרוזים בגולן, ויחד עם שלושה חברים רשם את הקבוצה החדשה בליגה ג'.כשנתיים לאחר הקמתה הצליחה הקבוצה להעפיל לליגה ב', ובשנת 2018 הגיעה לשיאה כאשר הדיחה את בית"ר נורדיה בגביע המדינה, והעפילה לסיבוב ח' בו הפסידה למכבי תל אביב.

אדהם רבאח, הבעלים של מועדון בני ממב"ע עם שחקני הקבוצה

הסדרה עוקבת אחרי סיפורם של הבעלים אדהם רבאח ושחקן הקבוצה אסעד עמאשה: רבאח, כדורגלן בעבר וקבלן מצליח בהווה מנסה להוביל את המועדון הצעיר כמה שיותר רחוק תוך שהוא מתמודד עם התנגדות הכפרים הדרוזיים שקבוצתם תשחק בליגה הישראלית.
עמאשה נחשב בצעירותו לשחקן כישרוני ששיחק בליגת העל ואף זכה באליפות המדינה עם הפועל קרית שמונה. מאז הקריירה שלו הדרדרה עד לליגה הנמוכה בישראל, בה הוא מחורר רשתות בתוך מלך השערים והכוכב של בני ממב"ע, עם תקווה שהצלחתו תחזיר אותו במהרה לליגה המקצוענית.

ליגה ג' | הכירו את קבוצות הליגה

מכבי עירוני אשדוד | מכבי עירוני ציון שדרותבני מושירפה-ביאדה | מ.ס בני ממב"ע הגולן