חפש
Languages
מי הבוס?

מי הבוס: הקרב המלוכלך בין ראשי הוועדים להנהלות

ראש הוועד שיכול בשיחת טלפון לסגור את שערי נתב"ג, המאבקים הפוליטיים בתוך ההסתדרות, וההתנכלויות של המנהלים נגד התראגנויות העובדים | צפו בסדרת הכתבות "מי הבוס?"
יפעת גליק
01 ביולי 2019
22:06
עודכן ב 05 יולי 09:42

הפוליטיקה של העבודה המאורגנת בישראל: פנחס עידן עומד בראש הוועד של רשות שדות התעופה בנמל התעופה בן גוריון מאז 1986, למעט שנתיים שבהן שימש ראש עיריית לוד. בריאיון לכאן חדשות הוא מתגאה במינוי מקורבים לתפקידים ברשות שדות התעופה, וּמתהדר שבשיחת טלפון אחת הוא יכול לסגור את שער הכניסה של ישראל. 

צפו בפרק הראשון בסדרת הכתבות "מי הבוס?"

מיום הקמתה נחשבה ההסתדרות לגוף החזק במשק. הגוף הזה נוסד כדי לשמור על זכויות העובדים, אבל לאורך השנים עלו לא מעט תהיות האם הוא אכן מגן עליהם, או שהוא בעיקר משמש לצבירת כוח פוליטי של מנהיגיו?

צפו בפרק השני בסדרת הכתבות "מי הבוס?"

לא כל ההנהלות מקבלות בקלות את הניסיונות של העובדים להתארגן ולהקים ועד – חברות חקירה פרטיות, פיטורים, והאשמות כזב בעבירות פליליות, כל אלו הן רק חלק מההתנכלויות שעוברים חברים בוועדי עובדים.

צפו בפרק השלישי של סדרת הכתבות "מי הבוס?"

פרץ מצרפי היה יושב ראש הוועד של מפעל "עשות" באשקלון, ואף אחד לא יכול היה לעצור אותו. הוא צבר כוח רב, וגם אויבים רבים. בדרך הוא הנהיג מחאות והצליח גם לקדם עובדים מקורבים אליו. עד שיום אחד תפרו לו תיק, האשימו אותו בגניבה והכל השתנה - עד שזוכה. 

צפו בפרק הרביעי של סדרת הכתבות "מי הבוס?"