חפש
Languages
רז פרץ, בתו של הרב רפי פרץ

הבת של רפי פרץ: "כשזה בן ובן אי אפשר להמשיך את הקיום של עם ישראל"

רז פרץ, בתו של שר החינוך הרב רפי פרץ, יוצאת להגנתו ואומרת כי אביה לא הובן כהלכה בדבריו על טיפולי המרה להומוסקסואלים. בריאיון מיוחד לחדשות השבת אומרת בתו של שר החינוך כי דרכו היתה מאז ומעולם דרך של שלום ולא דרך של כפייה. עם זאת היא ציינה ביחס ליחסים הומוסקסואליים כי "זה לא טבעי"
ירון דקל
20 ביולי 2019
21:17

שבוע לאחר ששר החינוך הרב רפי פרץ עורר סערה גדולה בעקבות דבריו על טיפולי המרה, יוצאת בתו רז פרץ להגנתו. בריאיון לכאן חדשות, שפורסם הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11, אומרת פרץ: "השבוע אנשים החליטו לרמוס. הסתכלתי על הריאיון (בחדשות 12, שבו אמר הרב פרץ את הדברים) והבנתי שהוא והיא (דנה ויס) לא מדברים על אותו מושג".

בתו של שר החינוך הוסיפה: "חשוב לי להראות מי הוא באמת מהצד שלי. מה שהכי מאפיין את אבא שלי, זה שהוא באמת אוהב כל אדם, מכבד כל אדם - זו תכונה שהוא נולד איתה. כשהשבוע נהיה קרע או פיצול, זה כאב לנו. זו השליחות של אבא שלי.

"אבא שלי רק סיפר שהגיע אליו תלמיד שרוצה לפתור את הקונפליקט של עצמו, ואבא שלי הבין שהוא רוצה עזרה. והדרך הכי לגיטימית בעולם היא ללכת לטיפול. כל אדם שני בעולם הולך לטיפול, זה הגיוני".

מאז אמר את הדברים, הרב פרץ כבר הספיק לחזור בו, כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות. במכתב ששלח השבוע למנהלי בתי ספר בתל אביב, בהיר פרץ שהוא מתנגד נמרצות לטיפולי המרה וגם מעולם לא הפנה לטיפולים כאלו. לדברי אנשיו של השר פרץ, בעקבות הסערה שפרצה סביב דבריו הוא החליט להעמיק יותר בנושא והבין במה כרוכים אותם טיפולים. לדבריהם, כשנשאל באותו ריאיון אם טיפולי המרה אפשריים, התכוון בתשובתו אך ורק לייעוץ פסיכולוגי או לפנייה לעובדים סוציאליים.

כשהבת רז נשאלת מדוע אדם בעל נטייה מינית שונה זקוק בכלל לטיפול, היא עונה: "בגלל שזה לא בא בהלימה עם הערכים שהוא מאמין בהם. הוא מאמין בערך מסוים, זה סותר את הערך. הוא רוצה לחיות בשלום עם עצמו ועם הערכים שלו, והוא פשוט רוצה לפתור את זה.

"הטבע הכי פשוט של להמשיך את הקיום של עם ישראל, אפילו ברמה של משפחה, זה אבא ואמא. כשזה בן ובן אי אפשר להמשיך את הקיום. אז יש עוד דרכים של פונדקאות, שעל זה כל הפלורליסטים לא מוחים, למרות שיש בזה בעייתיות. זה לא טבעי, גם אם אצלו זה טבעי. ולכן גם אם אדם חילוני יש לו קונפליקט, גם הוא יכול ללכת לטיפול".

גם בנושא השירות המעורב לנשים וגברים בצה"ל, הרב פרץ ספג ביקורת עקב התנגדותו. זאת על אף שבנו של פרץ מפקד של גדוד מעורב. רז פרץ מצהירה בריאיון שהיא לא בוחרת צד בין אביה לאחיה, אך אומרת במפורש: "(אני) לא מסכימה עם גדודים מעורבים, זה לא נכון בעיני. הכוח של גבר זה לא הכוח של אישה, מחקרית רואים את זה. לגברים יש יותר כוח וזה בסדר, זה לא מוריד מאיתנו הנשים. לא מתאים לאישה לשרת בצבא. בטבע יש עוד כל כך הרבה משימות לעם ישראל".

על עתידו הפוליטי של אביה אומרת רז פרץ: "הוא יכול להחזיק מעמד". אבל כשהיא נשאלת על איילת שקד - מי שיכולה לתפוס את מקומו של הרב פרץ בראשות איחוד מפלגות המין, הבת רז דווקא נשמעת כתומכת נלהבת: "איילת שקד היא אדם מדהים והיא תהיה ראש ממשלה בעתיד. היא מצליחה לאחד בתוכה הפכים".