חפש
Languages
סדרת חינוך

"סדרת חינוך": האם מערכת החינוך עדיין רלוונטית?

לקראת החזרה ללימודים: הסוגיות הבוערות שצריכות להעסיק את המורים, ההורים - וגם הילדים
לירן כוג'הינוף
25 באוגוסט 2019
23:14
עודכן ב 29 אוגוסט 21:07

כמעט 80% מהבנים ו-50% מהבנות עד כיתה ז נחשפו לתכנים פורנוגרפיים. כשמערכת החינוך אינה מספקת מענה הולם להתמודדות עם התוצאות של צפייה לא מוגבלת בפורנו, התלמידים נאלצים להתמודד לבדם עם הפער בין הפנטזיה למציאות.

צפו בפרק הראשון בסדרת הכתבות "סדרת חינוך"

החלוקה המוכרת לכולנו של גן חובה ואז כיתה א', ובהמשך חטיבת ביניים ואז תיכון, נהוגה בארץ מאז שנות ה-50. אנשי מקצוע רבים טוענים שהשיטה הזאת כבר אינה רלוונטית ב-2020. בעוד יש מי שמנסה לחדש ולשנות את המצב הקיים, רוב מערכת החינוך ממשיכה לפעול בשיטה הישנה.

צפו בפרק השני בסדרת הכתבות "סדרת חינוך"

כשמדברים על בית ספר תיכון שעולה אלפי שקלים בחודש חושבים מיד על תיכון יוקרתי בעל מגמות ייחודיות. אבל בתיכון מרום בכפר הירוק משלמים יותר מ-27 אלף שקלים בשנה רק כדי לקבל תעודת בגרות. התלמידים שמגיעים לבית הספר הזה נפלו בין הכסאות במערכת החינוך הרגילה, ובזכות כיתות קטנות ויחס אישי מצליחים להגיע להישגים שהם לא חלמו עליהם. 

צפו בפרק השלישי בסדרת הכתבות "סדרת חינוך"

בכל קיץ מחליטות כמה משפחות לעזוב את החיים הקודמים, להיפרד מהחברים, לארוז את הבית ולעבור דירה, במקרים רבים לעיר חדשה ומרוחקת – וכל זה כדי לספק לילדיהם מסגרת חינוך שבה הם מאמינים. 

צפו בפרק הרביעי בסדרת הכתבות "סדרת חינוך"

פדגוגיה ואופנה: מחאת המכנסונים התחילה בתיכונים, אבל תקנוני הלבוש, שמגבילים בעיקר את לבוש התלמידות נפוצים כבר ביסודי, וגם שם קמה מחאה.

צפו בפרק החמישי בסדרת הכתבות "סדרת חינוך"