חפש
Languages
נפילות הרקטות בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון, 11.0
צילומים: מועצת חוף אשקלון, חד וחלק - חדשות ודיווחי

3 רקטות שוגרו לעבר עוטף עזה, נפילה בחצר בבית במועצת חוף אשקלון

אחרי הירי אמש לעבר אשדוד ואשקלון, אזעקה נשמעה בנתיב העשרה וביד מרדכי. רקטה אחת נפלה בחצר בית באחד מיישובי מועצת חוף אשקלון והסבה לו נזק קל, אחרת נפלה בחממות בשטח המועצה. צה"ל תקף בתגובה ברצועה
כתבי כאן חדשות
11 בספטמבר 2019
13:21

בשעה שתלמידים יוצאים מבית הספר, אזעקת צבע אדום הופעלה היום (רביעי) בקיבוץ יד מרדכי ובמושב נתיב העשרה. תושבים דיווחו על פיצוץ שנשמע באזור ומדובר צה"ל נמסר כי זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. אין נפגעים.


מהמועצה האזורית חוף אשקלון נמסר כי אותרה נפילה בחצר בית באחד מיישובי המועצה ונזק קל נגרם לבית כתוצאה מחדירת רסיס. נפילה נוספת זוהתה בחממות של אחד מיישובי המועצה. חבלני משטרה הוזעקו למקום. טנק של צה"ל תקף בתגובה שתי עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה, אולם משרד הבריאות בעזה הודיע כי אין נפגעים כתוצאה מהירי.


הנפילה בחממות. צילום: מועצה אזורית חוף אשקלון

ירי זה מגיע לאחר שני שיגורים שזוהו אמש מרצועת עזה לעבר אשקלון ואשדוד, הרקטות יורטו על ידי כיפת ברזל. האזעקה באשדוד קטעה את נאומו של ראש הממשלה במהלך אירוע פוליטי של הליכוד שנערך בעיר. נתניהו, שהיה על הבמה בעת האזעקה, קרא לנוכחים לצאת מהאולם ואז הורד מהבמה למרחב מוגן. ההערכה היא כי הארגונים האחראים לירי ככל הנראה ידעו על נוכחות ראש הממשלה באזור.

מוקדם יותר מסרו ראשי מפלגת כחול לבן הצהרה ביטחונית באשקלון בה קרא היו"ר, בני גנץ, "להעצים את מדרגות התקיפה בעזה ולעבור לכתישות מהאוויר ולחיסולים ממוקדים". לדבריו, "אחרי שיהיה שקט מוחלט מרצועת עזה ויושבו הבנים, אפשר וצריך לגשת להסדרים אזוריים ופיתוח תשתיתי בעזה. גם שם חיים בני אדם". גבי אשכנזי הוסיף כי יש "להפעיל את צה"ל לפגיעה אנושה בחמאס ולפעול לשיפור המצב ההומניטרי בעזה".

בתחילת השבוע עזבה המשלחת המצרית את הרצועה לאחר סבב שיחות בהן דרשה לשים קץ לירי הרקטות ממנה. בחמאס טענו בפני מתווכים שונים כי הסלפים הקיצונים יוצרים בעיות פנימיות ברצועה והם העומדים מאחורי הירי.