אביגדור ליברמן, 12.09.19
צילום: פלאש 90

ליברמן על רגב: "זה מה שקורה כשלוקחים בהמה ושמים אותה במשרד התרבות"

יו"ר ישראל ביתנו תקף בחריפות גם את נתניהו: "לא אתפלא אם הוא מפעיל חוקרים פרטיים נגדי", וחברים נוספים בליכוד: "החל בשקרן העלוב ישראל כץ וכלה בחרד"לניק מובהק כמו שלמה קרעי". רגב בתגובה: "ליברמן מחזיק את המדינה כבת ערובה"
יואב קרקובסקי
07 באוקטובר 2019
16:00

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תוקף בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרת התרבות מירי רגב וחברים נוספים במפלגת הליכוד. בריאיון למעריב, שיתפרסם מחר (שלישי), אמר ליברמן על נתניהו: "לא אתפלא אם נתניהו ואנשיו מפעילים חוקרים פרטיים נגדי וכנגד משפחתי". על רגב אמר: "זה עלבון לעם הספר. זה מה שקורה כשלוקחים בהמה ושמים אותה במשרד התרבות".

עוד אמר ליברמן: "הבעיה של ביבי היא שברגע שיש לך גישה או תפיסה שונה משלו, וזה נוגד את האינטרסים שלו, אתה מיד הופך לאויב אישי. מיד מאשימים אותך שאתה שונא את ראש הממשלה, שאתה שמאלני, שאתה מנסה להפיל אותו. מתעלמים מהעובדות. לצערי, ביבי לא מסוגל להבין מושגים כמו חברות או נאמנות".

כאשר נאמר ליו"ר ישראל ביתנו שהריאיון יתפרסם בערב יום הכיפורים, ולכן אולי מוטב שיתנצל מראש, ליברמן רק החריף את הטון: "אני מתנצל מכל הלב בפני הבהמות. לליכוד של היום אין שום קשר לתנועה הרוויזיוניסטית. זה אוסף של עסקנים, החל בשקרן העלוב ישראל כץ וכלה בחרד"לניק מובהק כמו שלמה קרעי. עבורם הליכוד זה רק הפלטפורמה לקריירה הפוליטית האישית". ליברמן גם נשאל על מאמצי הרכבת הממשלה, ואם יהיה מוכן להתפשר בנושאי דת ומדינה בתמורה לרוטציה, בתגובה ענה בחריפות: "שיילכו קיבינימט. אני בעניין הדברים המהותיים, לא הרוטציה".

שרת התרבות מירי רגב אמרה בתגובה: "אם ישאלו היום ברחוב מי האדם השנוא ביותר, מי הוא האדם שהביא עלינו בשנה האחרונה נזק עצום וכאוס פוליטי ומי הוא האשם העיקרי בשסע החברתי הקיים בישראל, כולם יצביעו על ליברמן. הוא מחזיק מדינה שלמה כבת ערובה".

מלשכת שר החוץ ישראל כץ נמסר: "ליברמן זועם על ששקריו נחשפו, ומעורבותו במזימה אחרי בחירות אפריל להעביר את המנדט מנתניהו, לגנץ תוך הפרת התחייבותו לבוחר לתמוך בראש הממשלה נתניהו, התגלתה. בתגובה, איים ליברמן לתבוע דיבה - דבר שעד היום לא קרה, כי הדברים אמת".