זירת האירוע בתאונה בכביש 443

דריסת בן ה-8 בת"א: נבדק אם הנהג היה תחת השפעת סמים

על אף שהממצאים בשטח לא העידו על כך, המשטרה בודקת את בן ה-20 שדרס למוות ילד שרכב על אופניו ביום כיפור. דודו של בן ה-13 שנדרס למוות בכביש 443: "סיפרו לו שהרוכב היה תחת השפעה של סמים או אלכוהול ונסע במהירות של יותר ממאה קמ"ש מעל המותר". גדעון סער צייץ כי יחוקק חוק האוסר נהיגה בכיפור, עורר ביקורת, והבהיר - "אין לי שום כוונות כפייה"
דניאל אלעזר ורום ליאור
10 באוקטובר 2019
00:01

המשטרה בודקת אם הנהג, תושב רמלה כבן 20, שפגע היום (רביעי) בילד בן שמונה בתל אביב וגרם למותו, היה תחת השפעה של סמים ואלכוהול, על אף שהממצאים בשטח לא העידו על כך. זמן קצר לפני התאונה, התקבלה במשטרה קריאה על רכב שנוסע באזור וממנו בוקעת מוזיקה בעוצמה גבוהה. הילד נפגע בעת שחצה את הכביש על אופניו.


ילד נוסף, ריאד באסם אבו שריקי בן 13 מלוד, נהרג במהלך יום הכיפורים סמוך לכפר הנוער בן שמן על כביש 443. רוכב אופנוע פגע בו בעת שרכב על אופניים. אבו שריקי הניח אחריו ארבעה אחים ואחיות. דודו של הנער, מחמד אבו שריקי, סיפר לכאן חדשות: "ילד צנוע ושקט. אבא שלו לקח אותו לכיוון בן שמן – שם הכבישים סגורים. פתאום הגיע אופנוען במהירות גבוהה – פגע בילד והעיף אותו חמישה מטרים מהכביש. הילד נפגע קשה, כנראה נפטר במקום".

הדוד אמר כי סיפרו לו שהרוכב היה תחת השפעה של סמים או אלכוהול ונסע במהירות של יותר ממאה קמ"ש מעל המותר. "ההורים קיבלו את זה מאוד קשה. אבא שלו לא הרגיש טוב, רצו לפנות אותו לבית חולים. כל הזמן ישן. דוד שלו השני פונה לבית חולים - התעלף ועדיין בטיפול בבית חולים. גם אני הרגשתי מאוד קשה. ילד מיוחד במינו, יהיה חסר לנו״, אמר אבו שריקי.

ריאד באסם אבו שריקי, שנהרג בתאונה בכביש 443

חבר הכנסת גדעון סער התייחס לתאונה בתל אביב ועורר ביקורת בעקבות דברים שכתב בחשבון הטוויטר שלו בצאת יום הכיפורים. סער אמר כי בכוונתו ליזום חקיקה שאוסרת נסיעה בערים במהלך יום הכיפורים. "בדרכי לתפילת 'נעילה' עברתי ליד מקום התאונה המחרידה בצומת נמיר בה צעיר בן 20 דרס למוות ילד בן שמונה שרכב על אופניים. מזעזע. יותר ויותר נהגים מנצלים את העובדה שאין חוק האוסר נסיעה ביום הכיפורים, נוהגים בעיר ומסכנים חיי ילדים. בכוונתי ליזום חקיקה האוסרת נסיעה בערים למעט במקרי חרום", כתב.

אחרי שספג ביקורת, פרסם שתי פוסטים נוספים, בהם הבהיר: "אין פה שום קשר לדת. מדובר בחוק בטיחותי נטו. הילדים רוכבי האופניים הם חילונים. הדתיים לא רוכבים על אופניים ביום כיפור. יש נסיעה גדלה והולכת ברכבים פרטיים ברחובות העיר ביום הכיפורים. זה לא היה כך בעבר. לאפשר זאת - זה לסכן במודע חיי הילדים. שניים מהם שילמו היום על כך בחייהם".


ולבסוף כתב: הייתי עם ילדי בזירת התאונה ליד ביתי. אין לי שום כוונות כפייה. לא אפעל לחקיקה לפני שאשתכנע שאין דרכים חלופיות להתמודד עם הנושא. חובתנו לשמור על בטחונם של הילדים ולמנוע אובדן חיים מיותר בעתיד".

גם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי התייחס לתאונה בתל אביב. "‏מסתבר שגם יום הכיפורים יכול להיות יום קטלני בדרכים. נצטרך להפיק לקחים, ובינתיים נטפל במשפחות הנפגעים", כתב בהודעתו.