איתי מרגי וריאד באסם אבו שריקי
צילום: באדיבות המשפחה

חברי משפחתו של איתי מרגי: "הוא טרף את החיים"

רויטל טובול שהכירה את הילד בן ה-8 שנהרג בתאונה בתל אביב סיפרה: "היה ילד מלא חיות ועוצמות". קובי אמויאל, חבר משפחה נוסף קרא לפעול שהוא יהיה ההרוג האחרון. בן דודו של ריאד באסם אבו שריקי: "נהגים יודעים שיש ילדים ברחוב, אז לבוא להשתולל?"
דניאל אלעזר ואוריה אלקיים
10 באוקטובר 2019
14:35

חברי משפחתו של איתי מרגי, הילד בן השמונה שנהרג בתאונה כשרכב על אופניו ביום כיפור, סיפרו היום (חמישי) על הילד שהיה. רויטל טובול אמרה כי הוא היה "ילד מדהים מלא חיות ועוצמות. ילד של מסיבות טיולים והנאות. אני חושבת שלא היה מישהו שלא הכיר אותו, הייתה לו נוכחות חזקה. הוא טרף את החיים אין מילה יותר מדויקת מזה". היא הוסיפה שאחיו ביקש שיזכרו את החיוך הגדול שהיה לו על הפנים. איתי מרגי הובא היום למנוחות בחלקת הילדים בבית העלמין ירקון.


חבר משפחה נוסף, אורן ברגיל, אמר: "אין לתאר אובדן של ילד, זה הדבר הכי נוראי שכל הורה יכול לחשוב עליו ולצערנו זה קרה כאן במשפחה. אני מאמין שהמשטרה תחקור ותמצה את הדין איתו. שיעשו את החקירה כמו שצריך ושבית המשפט ימצה את הדין. במהירות הזו שהנהג נסע בה, גם למרות שהיה עם קסדה ונהג בזהירות ולאט, זה לא היה עוזר לו".

קובי אמויאל סיפר על הסכנות וקרא לפעול לכך שמרגי יהיה הילד האחרון שנהרג ברכיבה על אופניים ביום כיפור:"ילדים מבינים רק שחור לבן, מותר ואסור. מבחינתם מותר להם להיות בכביש כי יום כיפור, אבל אין כוח ששומר עליהם. 31 ילדים מתו בעשור הזה בכיפור. איך אין חוק שמונע מהם? איתי מרגי צריך להיות האחרון שזה קרה לו. זה המסר שצריך לצאת מפה. שהוא הילד האחרון שיסע על אופניים ונפגע".

מוחמד, בן דודו של ריאד באסם אבו שריקי, בן ה-13 שנהרג בתאונה אחרת בכביש 443 סמוך לכפר הנוער בן שמן, סיפר על חוסר הזהירות של הנהגים ביום כיפור ואמר: "זה כביש שכל הילדים נוסעים בו ליער. אז לבוא להשתולל בו עם אופנוע מול הילדים. כשאתה רואה ילדים ובא במהירות של 180 קמ"ש ולדרוס ילד, זה לא השתוללות? זה יום כיפור, נהגים יודעים שיש ילדים ברחובות".

סמנכ"ל עמותת אור ירוק, התייחס בריאיון לכאן רשת ב לתאונות אתמול ואמר בריאיון לאורי לוי בתוכנית "בחצי היום": צריך לעסוק בנושא ההסברה, לעשות בדיקה מקיפה ולבוא עם תוכנית סדורה איך לפטור את הבעיה הזאת". לדבריו, "מתחילת השנה יש עלייה של כ-15% במספר ההרוגים. זה צריך להדליק נורה אדומה למי שפועל בממשלה הקיימת ובממשלה הבאה".

האזינו לריאיון עם סמנכ"ל אור ירוק