נתניהו במטה הליכוד, 18.09.19
צילום: רויטרס

נתניהו לא הגיע, אך מרכז הליכוד אשרר: הוא המועמד לראשות הממשלה

מהמפלגה נמסר: "במהלך כהונתה של הכנסת ה-22 הליכוד יהיה שותף אך ורק לממשלה שיו"ר הליכוד ומועמדה לראשות הממשלה, מר בנימין נתניהו, יעמוד בראשה - בין אם לכל תקופת כהונתה או לחלק מכהונתה במסגרת רוטציה"
יואב קרקובסקי
10 באוקטובר 2019
20:20

מרכז הליכוד אשרר הערב (חמישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא מועמד המפלגה לראשות הממשלה בכנסת ה-22. נתניהו לא הגיע להצבעה, אך מהליכוד נמסר כי הצעת יו"ר מרכז המפלגה חיים כץ אושרה בהצבעה גלויה וברוב מוחץ.

עוד נמסר מטעם המפלגה: "במהלך כהונתה של הכנסת ה-22 הליכוד יהיה שותף אך ורק לממשלה שיושב ראש הליכוד ומועמדה לראשות הממשלה, מר בנימין נתניהו, יעמוד בראשה - בין אם לכל תקופת כהונתה או לחלק מכהונתה במסגרת רוטציה״.

על רקע משבר הרכבת הקואליציה, פרסם אמש יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן את המתווה שלו לממשלת אחדות. ליברמן קורא לאמץ את מתווה נשיא המדינה ראובן ריבלין ותומך בכך שנתניהו יהיה ראש הממשלה הראשון ברוטציה. עוד קורא ליברמן להקמת צוות משותף לשלוש המפלגות - הליכוד, כחול לבן וישראל ביתנו ל"יצירת קווי יסוד ולאימוץ מתווה הנשיא".


לפי המתווה, יו"ר ישראל ביתנו ממליץ כי רק לאחר מכן יצורפו מפלגות אחרות שיסכימו לקווי היסוד של ממשלת האחדות. "נתניהו חייב להיפרד מגוש החרדים משיחיים שהקים ויו"ר כחול לבן בני גנץ חייב לקבל את מתווה הנשיא", כתב ליברמן.