תיק רפואי
צילום: גטי אימג'ס

מסך עשן: איך משפיעה הטכנולוגיה על המוח שלנו? | תיק רפואי

אנחנו חיים במירוץ מטורף של חיים מודרניים עמוסי סטרס וטכנולוגיות חדישות. דקלה-אהרן שפרן בודקת כמה זמן זה חוקי לתת לילדים שלנו לצפות במסכים? האם האינטרנט עושה אותנו טיפשים? ומה בין איש המערות, דובים, טוויטר והאוכל במקרר שלנו? | האזינו ל"תיק רפואי", הסכת הבריאות של כאן חדשות
דקלה אהרן-שפרן
08 בנובמבר 2019
11:37

נביאי זעם עדכניים מזהירים אותנו כל העת מפני מה שהטכנולוגיה עלולה לעשות לבריאות שלנו, ובמירוץ החיים המודרניים לא פעם עולות התהיות: כיצד החיים און ליין משפיעים עלינו ועל הבריאות שלנו? האם השימוש באפליקציות ובסלולר הופך אותנו ללא חכמים וכמה חשובה יכולת השינון, שכמעט ונעלמה מחיינו. 

דקלה אהרן שפרן משוחחת עם פרופסור חרמונה שורק, מומחית למדעי המוח המולקולריים במכון למדעי החיים ובמרכז ספרא למדעי המוח באוניברסיטה העברית, עם ד"ר מור נחום, חוקרת מוח ומרצה בכירה בחוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית, ד"ר יעקב אופיר עמית מחקר בטכניון ובאוניברסיטה העברית, ופסיכולוג קליני, וד"ר חננאל רוזנברג מבית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל. איתם היא מבררת מה בין טכנולוגיות מובייל וניבוי דיכאון, כמה זמן מותר להיות מול מסך ואיך כל זה קשור לפוקימונים.