תיעוד הקטטה בין בדואים ללוחמי נצח יהודה בבאר שבע 4

הקטטה בדרום: התביעה - הלוחמים לא חשו מאוימים

לטענת התביעה, הלוחמים ירדו שוב מהאוטובוס לאחר ההתעמתות הראשונה ותקפו את אחד הבדואים. מנגד, טענו הלוחמים כי הם ירדו להגן על אזרחים שהיו במתחם תחנת הדלק
משה שטיינמץ
07 בנובמבר 2019
23:45

הקטטה בדרום: התביעה הצבאית טוענת כי כל הלוחמים החשודים בתקיפת בדואים בתחנת דלק בדרום עלו לאחריה לאוטובוס ולא היו תחת איום, כפי שטענו. בהמשך, לפי התביעה, מפקד הכיתה ולוחמים נוספים ירדו שוב מהאוטובוס ותקפו את אחד הבדואים, כך פורסם הערב (חמישי) במהדורת חדשות הערב. הלוחמים טוענים מנגד כי ראו שישנם אזרחים במתחם תחנת הדלק וירדו על מנת להגן עליהם. טענת התביעה הצבאית מפריכה לכאורה את דברי הלוחמים בחקירתם לפיהם אוימו בסכין ולכן נהגו כשורה.


מוקדם יותר היום פורסם כי ישנם מגעים מתקדמים לעסקת טיעון בין התביעה הצבאית לסנגורי החיילים. התביעה הציעה הרשעה בעבירת תקיפה וכ-50 ימי מאסר. בתוך כך, עבירת השימוש הבלתי-חוקי בנשק תימחק מכתבי האישום.

לפני כשבועיים נעצרו 14 חיילים מגדוד הנח"ל החרדי בחטיבת כפיר בחשד שתקפו קבוצת בדואים בקטטה בתחנת דלק באזור באר שבע. נגד שמונה הוגשו כתבי אישום. בתיעוד שפורסם בכאן חדשות נראים הלוחמים מרתקים את אחד האזרחים הבדואים לשולחן ומכים אותו, ובמקביל נראה אחד הלוחמים מכוון את נשקו לעבר אזרח בדואי אחר.

מתמלילי חקירת הלוחמים שהתפרסמו בכאן חדשות עולה כי לטענתם הסמל הוא זה שהורה להם לדרוך את הנשק: "הבדואי צעק, 'יש לי סכין בכיס' ו'אני אדקור אותך', והסמל דרש שנדרוך את הנשק שלנו", אמר אחד הלוחמים בחקירה. החוקר שאל: "האם הכנסת מחסנית בהכנס?". הלוחם השיב: "כן".