הפרות סדר, מהומות, התפרעויות, הפגנות, רצועת עזה
צילום: חסן ג'די, פלאש 90

המהומות בגבול עזה: דווח על 69 פצועים פלסטינים

חלק מהפלסטינים התפרעו בגבול והשליכו מטענים, בקבוקי תבערה ואבנים לעבר חיילי צה"ל. כלי רכב של צה"ל ניזוק באופן קל מבקבוק תבערה
איציק זוארץ ועומרי חיים
08 בנובמבר 2019
18:31

כ-5,500 פלסטינים הגיעו היום (שישי) לכמה מוקדים לאורך הגדר בגבול בין ישראל לרצועת עזה. חלקם התפרעו והשליכו מטענים, בקבוקי תבערה ואבנים לעבר חיילי צה"ל. כלי רכב של צה"ל ניזוק באופן קל מבקבוק תבערה. משרד הבריאות בעזה דיווח על 69 פצועים.

לאחר שבשבוע שעבר התרחשה הסלמה בדרום והפלסטינים ירו עשר רקטות לעבר ישראל, פורסם ביום ראשון בחדשות הערב בכאן 11 כי בין אפשרויות התגובה שבוחנת ישראל נמצאת גם אפשרות של חזרה לחיסולים ממוקדים.


על אף ההערכות בישראל, הג'יהאד היסלאמי טען באזני המודיעין המצרי כי בהאא אבו אל-עטא, מפקד החטיבה הצפונית בארגון, לא נתן את ההוראה לירות מטחי רקטות לעבר ישראל בסוף השבוע הקודם. בארגון הטרור אמרו למצרים כי אבו אל-עטא מחויב לרגיעה, כמו גם שאר בכירי הג'יהאד.

מקורות פלסטינים מסרו לכאן חדשות כי "פעילי שטח סוררים" מתוך הג'יהאד האיסלאמי הם שירו את הרקטות, מבלי שקיבלו הנחיות מהנהגת הארגון. כמו כן, מקורות בעזה אמרו לכאן חדשות כי חמאס עצר וחקר בשתי היממות האחרונות כמה עדי ראייה באזור שממנו שוגרו הרקטות. לדברי אותם מקורות, הנהגות חמאס והג'יהאד האיסלאמי הסכימו ביניהן כי יש "אור ירוק" לעצור כל מי שחורג מהקונצנזוס, ויורה רקטות בלי אישור.