טילים איראניים
צילום: אי-פי

"עידן העליונות הטכנולוגית דועך": מפת האיומים על ישראל

איראן הודיעה על חידוש הפעילות להשגת נשק גרעיני ומהצד השני - הגבול הדרומי מתוח כבר תקופה ארוכה. שני כתבים ושני בכירים לשעבר במערכת הביטחון מדברים על הזירות השונות: "לאיראן יש אינטרס שהכל יבער פה"
ירון דקל
08 בנובמבר 2019
22:26

השבוע הודיעה איראן על חידוש פעולתן של הסרקזות - הצנטרפוגות, במתקן התת קרקעי בפורדו. ולפני שבוע בלבד, נורו מעזה הרקטות לעבר שדרות. האם השבוע האחרון הוא השקט שלפני הסערה? האלוף במילואים גרשון הכהן, סימה שיין שהייתה בכירה במוסד, הפרשן הצבאי רון בן ישי וכתבנו לענייני צבא רועי שרון, מסבירים לאן הולך המזרח התיכון.

אלוף במילואים גרשון הכהן, לשעבר מפקד הגיס הצפוני הסביר שעידן העליונות הטכנולוגית דועך. "מוצרי מדף אזרחיים ניתנים היום לקנייה – אפשר לקנות רחפן או מזל"ט", הסביר הכהן וציין כי התקיפה האיראנית על מתקני הנפט בסעודיה נעשתה עם טכנולוגיות מתקדמות ביותר של עיבוד תמונות ומידע. 

הכהן התייחס גם לזירה הדרומית והדגיש כי חמאס הוא כבר לא ארגון טרור, אלא צבא לכל דבר. "יש לחמאס חטיבות, גדודים ומערכי אש חפורים היטב", אמר. סימה שיין, ראש חטיבת המחקר לשעבר במוסד וראש אגף איראן במשרד לנושאים אסטרטגיים בעבר ציינה גם כן את המערכה מול רצועת עזה. "לג'יהאד האסלאמי יש אינטרסים שהם הרבה יותר קרובים לאיראן. חמאס מבין שבמהלך צבאי הוא לא ישיג שום דבר. לאיראן יש אינטרס שהכל יבער פה", אמרה.