צילום: נתי שוחט, פלאש 90
כיתה בבית ספר

לתלמידה לא נמצא מקום בבית הספר – והוצע לה להישאר כיתה

אלינה שעלתה לכיתה ח' יושבת בבית מתחילת השנה. זאת לאחר שעברה דירה ואמה ביקשה שתמשיך ללמוד בכיתה קטנה של חינוך מיוחד. לבסוף נמצא לה פתרון ביישוב אחר, אך גם הוא מתעכב
לירן כוג'הינוף
02 בדצמבר 2019
07:11

אלינה, תלמידה שעלתה לכיתה ח' ולומדת בחינוך מיוחד יושבת בבית מתחילת השנה – בגלל שלא נמצא לה בית ספר. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. זאת לאחר שמשפחתה עברה דירה לפתח תקווה, ואמה ביקשה שהיא תמשיך ללמוד בכיתת חינוך מיוחד.

בעירייה המקומית לא נמצא עבורה מקום, והוצע שאלינה תישאר בכיתה ז' למשך שנה נוספת, במקום לעלות לכיתה ח'. האם סרבה להצעה ובעיריית פתח תקווה דרשו עוד ועוד מסמכים עד שבסוף מצאו לילדה כיתה בישוב אחר. אך גם פתרון זה מתעכב, בגלל שלא הצליחו לתאם בין שתי הרשויות.

מעיריית פתח תקווה נמסר שהנושא טופל, והסבירו כי התלמידה עברה לתחומי הרשות בתחילת חודש אוקטובר, לאחר פתיחת שנת הלימודים, ואילו המסמכים הדרושים התקבלו בעירייה באמצע החודש. הם ציינו שגם לאחר פנייתם התלמידה לא עדכנה את כתובתה בפתח תקווה, ונכון למועד זה היא אינה רשומה כתושבת העיר. למרות זאת, גורמי הרשות פנו לרשויות הסמוכות למציאת פתרון מאחר ואין מקומות פנויים בבתי הספר הרלוונטיים בעיר.

במשרד החינוך מסרו כי יוודאו שהאם תקבל זימון לבית הספר החדש.