הכח רמת גן
צילום: עדי פוזנר, מתוך ויקיפדיה

בכירים בהתאחדות לכאן חדשות: המשך קיומה של הכח רמת גן נמצא בסכנה

הקבוצה מליגה א', שבעבר זכתה בשתי אליפויות ואנשיה רואים עצמם כממשיכי הדרך של הכח וינה המיתולוגית, קיבלה מכתב התראה לפני פירוק. גורמים בכירים בהתאחדות אמרו: "נראה שהיו אי סדרים משמעותיים מאוד בניהול הקבוצה, והדברים לכאורה אף גובלים בפלילי"
יואב בורוביץ'
02 בדצמבר 2019
17:06

האם 110 שנות פעילותה של קבוצת הכדורגל הכח רמת גן, על שלל גלגוליה, קרובות לסיום? היום (שני) קיבלה הקבוצה, שמשחקת בליגה א', מרשם ההקדשות ברשות התאגידים מכתב התראה לפני פירוק, וגורמים בכירים בהתאחדות לכדורגל אמרו לכאן חדשות כי "המשך קיומה של הכח עמידר רמת גן בהחלט נמצא בסכנה".

לדברי אותם גורמים, במקרה שהליך הפירוק אכן ייצא לפועל, הכח תצטרך מפרק שיפעיל את הקבוצה כעסק חי, ונכון לעכשיו, כקבוצה בליגה השלישית כמעט ללא הכנסות, זה לא נראה סביר. "יש עוד זמן, אבל נראה שהיו אי סדרים משמעותיים מאוד בניהול הקבוצה, והדברים לכאורה אף גובלים בפלילי", אמרו הגורמים הבכירים. "לכן המצב נראה מאוד לא טוב מבחינת קברניטי הקבוצה, ומבחינת הסיכוי שלה להתקיים בעתיד".

במכתב ששלח רשם ההקדשות לחברת הכח מכבי עמידר עירוני רמת גן נכתב כי "נפלו ליקויים מהותיים הנובעים מהתנהלות לא תקינה של החברה. בין היתר, נמצא כי החברה התקשרה בהסכמים, בהם נקבע כי רווחיה יועברו לידי גורמים קשורים בניגוד לדין. בנוסף, דיווחי החברה בנוגע להכנסותיה מפרסום ואימוץ התגלו ככוזבים, ועלה חשש לחלוקת רווחים אסורה ולשימוש בנכסי החברה שלא לצורך קידום מטרותיה. נמצא כי החברה העבירה חלק מפעילותה לידי חברה פרטית בניגוד להנחיות הרשם, וכן התגלו ליקויים הנוגעים למינוי מוסדות החברה".

  זכתה בשתי אליפויות בשנים 1965 ו-1973. הכח רמת גן בימים יפים יותר (צילום: באדיבות איציק פוזמנטיר)

מנכ"ל הכח עמידר רמת גן, איציק זוויגי, אמר בתגובה לכאן חדשות: "הסיפור הוא שלפני שלוש שנים, הבעלים שלנו גל יוסף, הפריד בין מחלקת הנוער לבוגרים – והדבר הזה לא נראה לרשם העמותות, ומאז הוא לא נותן לנו אישור ניהול תקין. אנחנו מטפלים בעניין משפטית, ואין לנו חובות גדולים מעבר לסביר בקבוצות כדורגל. לכן אנחנו נוכיח שאנחנו מתנהלים בצורה תקינה. נעשה הכול כדי שהקבוצה לא תיכנס לתהליך של פירוק".

אוהדי הקבוצה לעומת זאת, נשמעים מודאגים הרבה יותר. יו"ר עמותת האוהדים "למען המכבי ברמת גן", העיתונאי בוקי נאה, אמר לכאן חדשות כי "כבר מספר שנים שבעלי הכח והנהלתה התנתקו מהמועדון ואוהדיו, ומתחזקים קבוצה בליגה א' כדי לנסות לקבל פיצוי על המגרש שאינו שייך להם. זה יום עצוב להכח שלנו, ששרדה 110 שנים בשתי יבשות ולקחה אליפויות וגביעים. כולנו תקווה שהכח עוד תחזור לימים יפים בעתיד". 

איציק פוזמנטיר, שחקן עבר של הכח אשר גם שימש כיו"ר הקבוצה, הוסיף כי "המצב מאוד מדאיג. זו פעם שנייה ב-20 השנים האחרונות שחרב הפירוק מונחת על צווארה של הכח ומאיימת על עתידה. כדי לצאת מזה צריך שעיריית רמת גן תתערב ותציל את הקבוצה".

אנשי המועדון רואים עצמם כממשיכי דרכה של הכח וינה, אשר הוקמה כבר ב-1909 והחלה את פעילותה באוסטריה. הקבוצה פועלת תחת שמה הנוכחי מ-1959. לפני כן, משנות ה-40', שיחקה תחת השם הכוח תל אביב. הכח זכתה פעמיים באליפות ב-1965 וב-1973, ופעמיים בגביע המדינה ב-1969 וב-1971.