אמיר אוחנה, אביחי מנדלבליט
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

למרות עמדת היועמ"ש: שר המשפטים קבע ריאיונות למועמדים לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה

המשנה ליועמ"ש רז נזרי ביקש מאוחנה שלא להתמודד על התפקיד והמליץ על עו"ד שלמה למברגר
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
02 בדצמבר 2019
21:41

המאבק על מינוי ממלא מקום לפרקליט המדינה: למרות חוות דעתו והמלצתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לשר המשפטים אמיר אוחנה, למנות את שלמה למברגר לממלא המקום, השר קובע פגישות לריאיונות עם מועמדים אחרים ברשימה שהציג. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. היועץ הסביר לשר, שיידרש נימוק מיוחד לחרוג מחוות דעתו. אוחנה אמר הערב כי הסמכות למנות ממלא מקום לפרקליט המדינה היא שלו, ומי שרוצה לקבוע דברים אחרים - יכול להתמודד בבחירות לכנסת.


בד בבד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי, שהיה ברשימת המועמדים לתפקיד שפרסם שר המשפטים, הודיע שהוא אינו מעוניין בתפקיד ממלא המקום. נזרי הודה לשר על הבעת האמון, אך כתב כי כבר עדכן אותו שאינו רואה עצמו מועמד לתפקיד פרקליט המדינה. "הערך המוסף של יכולותיי ונסיוני הוא לאו דווקא בתפקיד זה. כך גם מסרתי זה מכבר ליועץ המשפטי לממשלה בשיחות שלנו במהלך החודשים האחרונים כי איני רוצה ואיני מעוניין בתפקיד זה". נזרי המליץ לשר על שלמה למברגר לתפקיד.

שר המשפטים אוחנה הודיע היום כי ימנה ממלא מקום לתפקיד פרקליט המדינה. כפי שפורסם בכאן חדשות לא ניתן למנות פרקליט מדינה קבוע בתקופת בחירות וכן בתקופת ממשלת מעבר. בפוסט שפרסם בפייסבוק ציין שר המשפטים כי אין בכוונתו להאריך את כהונתו של פרקליט המדינה היוצא, שי ניצן.

השר אוחנה מנה בהודעתו את המועמדים לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה: המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים - שלמה (מומי) למברגר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה - רז נזרי, המשנה לפרקליטת מחוז מרכז - אורלי בן ארי גינזרג, מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה - דן אלדד, ופרקליטת מחוז תל אביב - אושרה גז איזנשטיין.