צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90
יהודה וינשטיין

"לא אמרתי לו שמותר לקבל מתנות": עדותו של היועמ"ש לשעבר בתיקי נתניהו

ברשימת העדים בכתב האישום נגד ראש הממשלה מופיע גם שמו של יהודה ויינשטיין – שישמש עד בתיק 1000. בעדותו שנחשפת בכאן חדשות אמר כי לא נתן לנתניהו חוות דעת בסוגייה של איש ציבור שמקבל מתנות
תמר אלמוג
02 בדצמבר 2019
21:47

היועץ המשפטי לממשלה לשעבר יהודה וינשטיין, שהפך לעד תביעה בתיק 1000, אמר בעדותו במשטרה כי מעולם לא אמר לנתניהו שמותר לו לקבל מתנות. בעדותו, שנחשפה היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11, אמר וינשטיין כי בזמן שכיהן כיועץ המשפטי לממשלה, ראש הממשלה לא סיפר לו שהוא מקבל מתנות מאנשים שונים. 

וינשטיין, שאף ייצג את נתניהו לפני כשני עשורים בפרשות עמדי והמתנות, מסר עדות לחוקרים בביתו לפני כשנה וחצי. "ממני כסניגור הוא לא קיבל חוות דעת – לא נדרשתי לזה. לא נתתי לא בעל פה ולא בכתב", אמר וינשטיין. החוקר, כורש בר נור, תהה אם וינשטיין נשאל אם ראש הממשלה שאל אותו אם מותר לקבל מתנות? וינשטיין ענה: "מעולם לא. אני מניח שיש לו סניגורים אחרים שהוא התייעץ איתם, בטח לא איתי. אני יועץ משפטי לממשלה, אותי לא שואלים שאלות כאלה. אני לא יועץ פרטי".

החוקר שאל את וינשטיין אם סוגיית ערוץ 10 הייתה על השולחן בתקופת כהונתו כיועץ משפטי לממשלה, וענה: "ועוד איך כן. העמדה שלי שהתנגדתי לסגירת הערוץ, זה נראה לי בעליל בלתי דמוקרטי". וינשטיין הוסיף שלא ידע שארנון מילצ'ן מחזיק מניות בערוץ. כשנשאל אם ידע שלנתניהו יש חברים בערוץ, השיב כי לא ידע על כך ולא שמע מנתניהו על זה.

לקריאת כתב האישום המלא נגד ראש הממשלה נתניהו

היום הגיש היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, את כתב האישום נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו. מנדלבליט ציין שמשפטו של ראש הממשלה יתקיים בבית המשפט המחוזי בירושלים, ולראש הממשלה יינתנו 30 יום לבקש חסינות. כתב האישום שהוגש לאדלשטיין כולל גם את רשימת עדי התביעה. כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות, השר גלעד ארדן, יאיר לפיד ודוד שמרון בין עדי התביעה. בסך הכול, היועץ הציג רשימה של 333 עדי תביעה. יחד עם ארדן, לפיד ושמרון, נמנים גם, בין השאר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי, המוציאים לאור של ישראל היום שלדון ומרים אלדסון, איתן כבל, היועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון, בן דודו של נתניהו נתן מיליקובסקי, איש העסקים ארנון מילצ'ן, איש העסקים ג'יימס פאקר וח"כ צחי הנגבי.