אלון לסן, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר
צילום: הדס פארוש, פלאש 90

העליון קיבל את ערעור המדינה: אלון חסן הורשע בעבירות של מרמה והפרת אמונים

באישום אחר דחה העליון את ערעור המדינה
אמוץ שפירא ותמר אלמוג
03 בדצמבר 2019
11:03

בית המשפט העליון קיבל היום (שלישי) חלקית את ערעורה של המדינה והרשיע את יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, בשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור וכן בשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד שמהן זוכה בשה שעברה. עם זאת, דחה העליון את ערעור המדינה על זיכויו של חסן באישום אחד.

בפסק הדין נכתב כי לא פעם נהג חסן בנמל אשדוד במידה מסוימת כבשלו, ולא חשש מלערב את ידיו בנושאים רבים, גם אם התערבות זו הייתה עשויה להתפס בלתי הולמת. התיק יוחזר כעת לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, כדי לגזור את דינו של חסן.  

במאי 2018 ערערה המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה לבית המשפט העליון על זיכויים של חסן ושל בן דודו, דוד חסן. השניים זוכו מכל העבירות שיוחסו להם בבית המשפט המחוזי. המדינה טענה כי המעשים שבית המשפט המחוזי קבע שבוצעו על ידי אלון ודוד חסן מקיימים עבירות של מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור וכן מרמה והפרת אמונים בתאגיד. עוד נטען כי אלון חסן כיהן במועד ביצוע העבירות יו"ר ועד עובדי ציוד מכני בנמל אשדוד, תפקיד שהקנה לו מעמד מיוחד וכוח והשפעה עצומים בנמל ובקרב עובדיו. דוד חסן שימש במועד ביצוע העבירות כמנהל בכיר בחברת "דנה לוגיסטיקה", חברה שפעלה בתחומי הנמל. המדינה טענה עוד שלמרות הקשר ההדוק בין אלון ודוד חסן, העמיד עצמו יו"ר ועד העובדים, פעם אחר פעם, במצב של ניגוד עניינים בין חובותיו כלפי הנמל ועובדיו לבין האינטרס האישי שהיה לו בשגשוגה של חברת דנה בנמל. בכך, סייע אלון חסן לבן דודו ולחברת דנה בהשגת התקשרויות רווחיות ביותר מול לקוחות הנמל, באופן שאפשר לה לצבור הון עתק בתוך פרק זמן קצר יחסית.