שר הביטחון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"רדיפה כלכלית": בנט הפעיל צו שמגביל פעילי טרור

שר הביטחון חתם על צו שנועד לבצע "סיכול כלכלי ממוקד". לדברי לשכת השר, ההחלטה מתייחסת לפעיל חמאס ג'מיל הרש, שגורש ללבנון ומתגורר בבריטניה
כרמלה מנשה
03 בדצמבר 2019
14:09

"סיכול כלכלי ממוקד": שר הביטחון נפתלי בנט חתם היום (שלישי) על צו מנהלי שאמור להגביל את פעילותם הכלכלית של פעילי טרור בארץ ובעולם. מלשכת שר הביטחון נמסר כי הצו מטיל מגבלה על יכולתם של פעילי טרור "לעשות שימוש בנכסיהם ולקדם את ענייניהם הפיננסיים ואת ענייני ארגון הטרור בארץ וגם בחו"ל, ובכך להוות כלי הרתעה אפקטיבי".

הלשכה טוענת כי מדובר בכלי ראשון מסוגו בישראל, במסגרת המלחמה במימון הטרור: "הצו הוא הראשון בשרשרת של צווים לפעילים נוספים שייחתמו על ידי שר הביטחון בקרוב. האנשים שנגדם יופנו הצווים ייכנסו לרשימה". 

לדברי לשכת השר, ישראל מנסה לפעול נגד הטרור האסלאמי בכלים נוספים שאינם צבאיים, בדגש על כלכליים, כדי להביא גופים ברחבי העולם להימנע מקיום קשרים עם פעילי טרור. עוד נמסר כי הצו שנחתם היום מתייחס למחמד ג'מיל הרש, פעיל חמאס שגורש בשנת 1992 ללבנון ומתגורר בשנים האחרונות בבריטניה ועומד בראש ארגון טרור המכונה "הארגון הערבי לזכויות אדם בבריטניה", שמהווה זרוע של ארגון חמאס בבריטניה.