הדמייה של בית החולים
קרדיט: דורון רוהטין וספקטור עמישר

צעד נוסף לבאר שבע לקראת בית חולים שני בעיר

המועצה הארצית לתכנון ובנייה הודיעה על הרחבת אזור הפיתוח העירוני של באר שבע - מה שיאפשר הקמה של בית חולים נוסף בעיר, שיקרא על שמו של נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס. ראש עיריית באר שבע: "רגע היסטורי"
איציק זוארץ
03 בדצמבר 2019
17:27

המועצה הארצית לתכנון ובנייה הודיעה היום (שלישי) על הרחבת אזור הפיתוח העירוני של באר שבע - מה שיאפשר הקמה של בית חולים נוסף בעיר, שיקרא על שמו של נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס. המהלך תואם את החלטת הממשלה מספטמבר 2014, שהורתה על תוכנית רב שנתית לפיתוח הדרום, ובכלל זה הקמת בית חולים ציבורי בבאר שבע. 

שטח בית החולים החדש יהיה כ-400 אלף מ"ר בנוי, והוא יוקם בדרום-מזרח העיר, בסמיכות למערכת תחבורה ציבורית ולכבישים 25 ו-40. מיקומו של בית החולים נבחר על מנת להנגיש אותו גם לאוכלוסייה המתגוררת מדרום וממזרח לעיר.

המתחם החדש יכלול מרכז רפואי ובו כ-1,900 מיטות ושירותים נלווים כגון: מסחר, מרכזי מחקר, מלונאות, רפואה משלימה ומענה פרא-רפואי. למרכז הרפואי יהיו גם שימושים נלווים ובהם מסוף תחבורה, מגורי עובדים, מגורי סטודנטים, דיור מוגן, מרכז ספורט ונופש ומרכז קונגרסים.

ראש עיריית באר שבע התייחס להחלטה: "רגע היסטורי. בימים הקרובים נודה בפומבי ונביע הערכה לכל השותפים המרכזיים שסייעו להקמתו של בית החולים. אך ראוי כבר עתה לציין את המעורבות האישית והדחיפה מצד סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, ומנכ״ל משרדו, משה בר סימנטוב. 'בנגב ייבחן העם בישראל'".