תיעוד חמאס של חומרים שנתפסו בפעולה בחאן יונס

חמאס פרסם תיעוד של חומרים שנתפסו בתקרית בחאן יונס

בין החומרים שנתפסו על ידי חמאס, על פי התיעוד שפרסמה הזרוע הצבאית של הארגון, ישנם אקדחים, רובים עם משתיקי קול, מכשירי איכון וציתות, מכשירי חפירה ואמצעי הסוואה. לפי הסרטון, הכוח הישראלי פעל בשני כלי רכב
משה ברקוביץ'
03 בדצמבר 2019
18:09

הזרוע הצבאית של חמאס גדודי עז א-דין אל קסאם פרסמה היום (שלישי) תיעוד של החומרים שנתפסו במהלך התקרית בחאן יונס בשנה שעברה. בין השאר מדובר באקדחים, רובים עם משתיקי קול, מכשירי איכון וציתות, מכשירי חפירה ואמצעי הסוואה. לפי הסרטון שפורסם באתר הזרוע הצבאית של חמאס, הכוח הישראלי פעל בשני כלי רכב - במכונית שבה היו הלוחמים ובמשאית שבה היה מרכז הבקרה והמעקב של הכוח.


ביום ראשון האחרון ערוץ אל-ג'זירה גם פרסם פרטים חדשים מהתקרית בחאן יונס. פעילי הזרוע הצבאית של חמאס סיפרו לאל-ג'זירה כי הלוחמים הישראלים עוררו חשד בשל מראם השונה, ולכן החלו לחקור אותם. כמו כן, פורסמו בערוץ הקלטות של לוחמי הכוח הישראלי ברגע שבו נחשפו וניסו להימלט, בהן הם נשמעים צועקים בערבית "לצאת לצאת". 

לפי הפרסום, בתגובה לשאלות פעילי חמאס, אמרו אנשי הכוח הישראלי שהגיעו למקום כדי לבקר את קרוביהם בבית חולים. בהמשך, ערכו אנשי חמאס חיפוש, והלוחמים הישראלים הראו תעודות זהות פלסטיניות מזויפות ונחקרו במשך 40 דקות. הכוח הצליח להימלט תוך שתי דקות, בתום עימות מטווח קצר, והשאיר בשטח אמצעים טכנולוגיים, שתיעוד שלהם פורסם בערוץ.

ערוץ אל ג'זירה פרסם גם תיעוד ממצלמות הכוח עצמו, שבו נראים הלוחמים כשהם יורדים מהמשאית שבה נסעו. על פי הערוץ, כמה ימים טרם המבצע, צה"ל הפציץ מצלמות אבטחה שהוצבו באזור הגדר ממנו נכנס הכוח. אחד מאלו שהשתתפו בפעולה, כך נטען, לא הסתנן לרצועה אלא נכנס דרך מעבר ארז תחת הכסות של אג'וא סנטוס, עובד ממוצא פורטוגלי בארגון צדקה בשם Humedic. הוא הכניס ציוד, לפי תחקיר אל-ג'זירה, שהכוח השתמש בו, ולאחר מכן - נעלם.