צילום מסך

"אמר שיחסל אותנו": הצעירה הטרנסג'נדרית שהותקפה ברמאללה משחזרת

מירה בת ה-22 סיפרה לכתב כאן חדשות על רגעי האימה: "הרגשנו שאנחנו הולכים למות. הוא אמר לנו – אני לוקח אתכם לחסל אתכם"
איתי שיקמן
03 בדצמבר 2019
21:59

מירה, הטרנסג'נדרית בת ה-22 שהותקפה ברמאללה עם חבריה אמיר ודניאל, סיפרה היום (שלישי) לכאן חדשות על השתלשלות האירועים. בשיחה עם כאן חדשות היא אומרת: "הכניסו אותנו לרכב לבן. פיצצו אותנו מכות. לקחו ממני את כל המזומן שחסכתי בחיים".

מירה הוסיפה כי אחד התוקפים אמר לה: "לי אני לוקח אתכם כדי לחסל אתכם". אמיר, שהגיע איתה לרמאללה, הוסיף: "אמרו לנו נהרוג אתכם. אתם לא תחזרו הביתה. איימו עלינו בנשק".

האירוע הקשה ברמאללה הוא תזכורת מוחשית למציאות המורכבת של נשים וגברים טרנסים, האוכלוסייה המוחלשת ביותר בקהילה הגאה, אוכלוסייה שמקרי ניסיונות ההתאבדות בה מרקיעי שחקים. שיעור ניסיונות ההתאבדות בקרב טרנסים עומד על כ-40%. האבטלה גבוהה והפועל היוצא מכך הוא גם כמות הטרנסיות שמגיעות לזנות.

במרכז הגאה בתל אביב מבקשים היום לחדד כי ניתן לפנות אליהם ולהצטרף לפרוייקט ייעודי לנשים טרנסיות, שמציע ליווי ומענה בכל תחומי החיים. זאת כדי שמקרים כמו אלו – לא יישנו.

מירה וחבריה הגיעו לרמאללה, אחרי שמירה עברה בשבוע שעבר ניתוח בעיר הפלסטינית, וחזרה לשם אתמול לביקורת. אלא שלטענתה, לאחר שכמה פלסטינים זיהו אותה מסרטונים ויראליים שהיא מעלה באפליקציית טיק טוק, הם החליטו לכלות בה את זעמם.

שלושת החברים היו בטוחים כי מרמאללה הם לא יצאו בחיים. אחרי פרק זמן נצח הם שוחררו לא רחוק ממחסום קלנדיה. השלושה נאלצו לרוץ על הכביש אל עבר הנשקים השלופים של כוחות הביטחון, שהבינו עד מהרה כי מדובר באזרחים ישראלים. אמיר ודניאל הועברו לתחנת המשטרה בשועפט והגישו תלונה, ובמשטרת מחוז ירושלים פתחו בחקירה.